Konferences, semināri
Starptautiskā sadarbība

11. jūnijā kinoteātrī Splendid Palace prestižās TED kustības nacionālā mēroga konferencē TEDxRiga, kurā dažādu jomu speciālisti dalās ar savām idejām par cilvēces attīstību, kā arī dzīves kvalitātes un apkārtējās vides uzlabošanu, līdzās citiem atzītiem pašmāju un ārzemju runātājiem uzstāsies arī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Komunikācijas fakultātes lektors Klāvs Sedlenieks. Šā gada TEDxRiga konferences vadmotīvs ir The Power of Small (Mazā spēks).

Klavs-Sedlenieks02-lead.jpg

Klāvs Sedlenieks ir sociālantropologs, RSU Komunikācijas fakultātes Komunikācijas studiju katedras lektors un RSU maģistra studiju programmas Sociālā antropoloģija vadītājs. Pēc studijām un darba Lietuvā, Igaunijā, Lielbritānijā, ASV un Melnkalnē viņš ir atgriezies Latvijā, kur ir viens no sociālantropoloģijas virziena pamatlicējiem.

Šogad TEDxRiga konferencē uzstāsies arī Infogr.am finanšu direktors Mārtiņš Vaivars, arhitekts Austris Mailītis, bibliotekārs un mūziķis Uldis Zariņš u. c. Iepriekš uz TEDxRiga skatuves runājuši: fotogrāfijas māksliniece Iveta Vaivode, arhitekte Evelīna Ozola, epidemiologs un infektologs Uga Dumpis, Latvijas eksprezidents un ārsts Valdis Zatlers u. c.

TED ir starptautiska bezpeļņas organizācija, kuras devīze ir Idejas, ar kurām vērts dalīties (Ideas worth spreading). Lai veicinātu ideju apmaiņu nacionālā līmenī, tika izveidota TEDx kustība. TEDx konferences plāno un koordinē vietējie organizatori. Pirmā TEDxRiga jeb neatkarīgi organizētā TED konference Rīgā tika rīkota 2012. gada jūnijā.