Starptautiskā sadarbība

Trešdien, 7. septembrī, Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) apmeklēja Vācijas Federatīvās Republikas vēstnieks Latvijā Rolfs Šute (Rolf Schütte) un pirmais sekretārs kultūras un preses jautājumos Kristofs Klārmanis (Christoph Klarmann). Vizīte tika organizēta Starptautisko sakaru departamenta programmas Meet the Ambassador ietvaros. Tās mērķis bija tikties ar RSU studentiem no Vācijas, kā arī iepazīties ar universitāti un tās vadību.

vacijas-vestnieka-tiksanas-ar-studentiem-rsu-03.jpg

Divu stundu ilgās tikšanās laikā ar vācu studentiem vēstnieks Rolfs Šute pastāstīja par Latvijas un Vācijas diplomātiskajām attiecībām. Šogad aprit 25 gadi, kopš šīs attiecības tika atjaunotas. Tāpat vēstnieks studentus informēja par vēstniecību, tās funkcijām un organizētajām kultūras aktivitātēm Latvijā. Nozīmīga daļa pasākuma tika atvēlēta studentu jautājumiem, kas aptvēra plašu tematiku, sākot no drošības un politiskās situācijas uz Eiropas Savienības austrumu robežas un beidzot ar vācu kopienas dzīvi un integrāciju Latvijā.

vacijas-vestnieka-tiksanas-ar-studentiem-rsu-00.jpg

Uz tikšanos ar vēstnieku bija ieradušies vairāk nekā 100 studenti no Vācijas. RSU vācu studentu organizācijas Deutsche Studenten im Ausland (DSiA) viceprezidents Johaness Šteibls (Johannes Steibl) tikšanos ar vēstnieku raksturoja šādi: "Esmu priecīgs par šo pasākumu. Mēs no DSiA vēstnieku jau esam vienreiz satikuši, bet bija patīkami jau izveidoto saikni nostiprināt. Ļoti pozitīvi vērtējams tas, ka RSU veido ciešāku sadarbību ar Vācijas vēstniecību. Šāda veida pasākumi ir gan spēcīgs pamats, gan labs rezultāts starpkultūru dialogam un starptautiskām attiecībām. Ceru, ka manu studiju laikā RSU būs vēl daudz citu iespēju piedalīties līdzīgos pasākumos."

vacijas-vestnieka-tiksanas-ar-studentiem-rsu-10.jpg

Vēstnieks tikās arī ar RSU rektoru prof. Jāni Gardovski, attīstības prorektoru Tomu Baumani un Starptautisko sakaru departamenta direktori Baibu Pētersoni.

Pašlaik Vācijas pilsoņi veido lielāko ārvalstu studentu īpatsvaru RSU. Universitātē studē gandrīz 800 vācu studenti jeb 42 % no kopējā ārvalstu studentu skaita. 730 no viņiem apgūst medicīnu, bet 68 studenti ir izvēlējušies zobārstniecības studijas. Šajā semestrī RSU studē arī 16 Erasmus+ apmaiņas studenti no Vācijas. Šī valsts ir arī populāra izvēle apmaiņas studentiem no RSU.

RSU ir noslēgusi sadarbības līgumus ar 20 Vācijas augstskolām, t. sk. Humbolta universitāti Berlīnē, Ludviga Maksimiliāna universitāti Minsterē, Hamburgas Universitāti, Konstances Universitāti un daudzām citām. Šie sadarbības līgumi nodrošina ne tikai studentu apmaiņu, bet arī RSU docētāju un personāla vizītes. Sadarbība ar Vāciju notiek arī dažādās citās jomās: studentu prakses Vācijas klīnikās, vieslektoru vizītes, konferences, simpoziji, kā arī RSU un Vācijas zinātnieku dalība pētniecības projektos.

Rolfs Šute vēstnieka pienākumus Rīgā sāka veikt 2015. gada augustā. Pirms ierašanās Latvijā viņš ir bijis Vācijas ģenerālkonsuls Sanfrancisko un Bostonā. Vēstnieks darbu Vācijas ārlietu dienestā sāka 1981. gadā. Viņš ir veicis dažādas diplomātiskās funkcijas Vācijas Ārlietu ministrijā un vēstniecībās Maskavā, Telavivā, Romā un Apvienotajās Nācijās Ņujorkā.