Šajā nedēļā Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) notiek Iepazīšanās nedēļa jaunajiem ārvalstu un apmaiņas studentiem, kuri jau septembra sākumā uzsāks studijas dažādās RSU studiju programmās. Pasākuma mērķis ir iepazīstināt jaunos studentus ar universitāti un Latviju.

Iepazīšanās nedēļas laikā jaunajiem studentiem tiek sniegta informācija par RSU studiju procesu, e-vidi un bibliotēku, studentu organizācijām, sadzīvi Rīgā, starpkultūru un citiem jautājumiem. Šajā nedēļā ārvalstu studentiem tiek piedāvāta arī plaša kultūras programma – ekskursija uz Rundāles pili, latviešu virtuves izbaudīšana, kinovakars, vizītes uz muzejiem Rīgā un citas aktivitātes.

Šonedēļ RSU studentu kopienai pievienojas vairāk nekā 300 pilna laika ārvalstu studentu. 252 no viņiem studēs medicīnu, bet 40 – zobārstniecību. Ārvalstu studenti pievienosies arī bakalaura studiju programmai Māszinības un maģistra studiju programmām Rehabilitācija, Sociālais darbs ar bērniem un jauniešiem un Veselības vadība.

Jaunie ārvalstu studenti pārstāv 28 valstis. Lielākais ārvalstu studentu īpatsvars ir no Eiropas Savienības valstīm: 43 % no Vācijas, 18 % no Zviedrijas, 9 % no Somijas, 8 % no Norvēģijas; lielākās trešo valstu studentu grupas nāk no Indijas (4 %) un Izraēlas (3 %).

Šajā semestrī RSU studēs arī 52 apmaiņas programmas Erasmus+ studenti, no kuriem 27 apgūs ar veselības aprūpi saistītus studiju kursus, bet pārējie 25 jaunieši studēs sociālās zinātnes. Apmaiņas studenti ir ieradušies no RSU partneraugstskolām Vācijā, Itālijā, Nīderlandē, Spānijā, Francijā un citās valstīs.

“Esam ļoti gandarīti, ka RSU pievienojas jaunieši no tik dažādām valstīm. Viņi ir augsti motivēti ar lieliskiem iepriekšējiem sasniegumiem izglītības, sabiedriskajā, personīgajā un arī profesionālajā jomā. Patīkami, ka, mērķtiecīgi strādājot pie ārvalstu jauniešu informēšanas par studiju iespējām RSU, interese aug arī par citām veselības aprūpes studiju programmām. Jau pagājušajā semestrī papildus medicīnas un zobārstniecības studentiem uzņēmām studentus māszinību un sabiedrības veselības studiju programmās,” tā Baiba Pētersone, RSU Starptautisko sakaru departamenta (SSD) direktore.

Orientācijas nedēļu rīko RSU SSD departaments ar citu struktūrvienību, Ārvalstu studentu asociācijas (ISA) un Studējošo pašpārvaldes atbalstu. SSD īpaši pateicas visiem, kuri nozīmīgi bagātināja pasākuma programmu – RSU rektoram prof. Aigaram Pētersonam, Medicīnas vēstures institūta direktoram prof. Jurim Salakam, Ārvalstu studentu nodaļas dekānei Smuidrai Žermanos un stīgu kvartetam B-Sharp.