Pārlekt uz galveno saturu
Preses relīzes

Otrdien, 1. novembrī, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) turpina pērn aizsākto tradīciju, aicinot pie sevis ciemos skolu direktorus, viņu vietniekus, karjeru konsultantus, dabaszinātņu skolotājus un pašus skolēnus no skolām, kuru absolventi (vismaz trīs) šogad ir iestājušies RSU, kā arī dažām mazajām skolām, lai rastu idejas, risinājumus un diskutētu, kā tiltu starp vidējo un augstāko izglītību padarīt vēl stiprāku un ilgtermiņa sadarbībā vērstu. RSU ieradīsies vairāk nekā 120 pārstāvji no vairāk nekā 70 Latvijas skolām.

Tikšanās un diskusija ar nosaukumu Izglītības tilts no vidusskolas uz universitāti norisināsies RSU aulā, Dzirciema ielā 16, no pulksten 13.00 līdz 16.00, un tajā no RSU puses piedalīsies RSU rektors prof. Jānis Gardovskis, mācību prorektore prof. Tatjana Koķe un RSU studiju programmu vadītāji.

Tikšanās mērķis ir ne tikai pateikties pedagogiem par jaunajiem studentiem, kuri šogad veiksmīgi uzsākuši studijas RSU dažādās studiju programmās, bet arī kopīgi noskaidrot, kādi ir veicamie pasākumi un sadarbības iespējas starp vidējo un augstāko izglītību, lai abpusēji tiktu uzlabots izglītības saturs, tā pasniegšanas metodes, mācībspēku kompetences. Tiks meklētas tālākas sadarbības iespējas, lai veicinātu skolēnu pārliecību par sev piemērotāko studiju virzienu un samazinātu vidusskolas absolventu skaitu, kuri nolemj izglītību tālāk neturpināt.

Šogad pirmo reizi pedagogiem būs iespēja piedalīties trīs darba grupās. Viena darba grupa būs veltīta skolēnu un studentu savstarpējai sarunai:

  • Diskusijā Izglītības kvalitāte, kuru vadīs RSU mācību prorektore Tatjana Koķe, uzmanība tiks pievērsta jautājumam, kā vidējā un augstākā izglītība var viena otru papildināt. Universitāte kā valsts pētniecības un zinātnes centrs ar lielu speciālistu un resursu bāzi var papildināt izglītības satura pasniegšanas formātus un dot iespēju skolēniem izmantot universitātes vidi un resursus mācību vielas apguvei. Savukārt vidusskola ir tieši atbildīga par absolventu sagatavotības līmeni, kas vēlāk atspoguļosies studiju rezultātos.
  • RSU docente Nora Jansone-Ratinika darba grupā Izglītības tilts kopā ar pedagogiem skaidros, kā nodrošināt veiksmīgu pāreju starp vidusskolu un universitāti. Pieņemts uzskatīt, ka vidusskolēni pēc absolvēšanas noteikti sāks studijas augstskolā, taču, atsaucoties uz Izglītības un zinātnes ministrijas pārskatu par Latvijas augstāko izglītību 2015. gadā, redzams, ka 22 % vispārizglītojošo skolu absolventu neuzsāk studijas Latvijas augstākās izglītības iestādēs.
  • Trešā darba grupa Mērķtiecīga karjeras izvēle būs veltīta jautājumam, kā veicināt skolēnu pārliecību par sev piemērotāko studiju virzienu. Līdzās skolēnu uzskatam, ka studijām un iegūtajai izglītībai nav lielas nozīmes turpmākajā karjerā, jaunieši bieži nav pārliecināti par savu karjeras izvēli. RSU vidēji 10 % pirmā kursa studentu studijas otrajā studiju gadā neturpina vai arī turpina citā studiju programmā. Darba grupu un diskusiju vadīs RSU rektora padomnieks juridiskajos jautājumos Jānis Bernāts.
  • Paralēli diskusijai ar skolu vadību un pedagogiem paši skolēni varēs piedalīties domu apmaiņā ar pirmā kursa studentiem No skolēna par studentu, lai noskaidrotu, cik viegli vai grūti ir nomainīt skolas solu pret studijām augstskolā.

Noslēgumā skolu pārstāvjiem būs iespēja doties ekskursijā pa RSU un iepazīties ar studiju vidi – zobārstniecības preklīniku, laboratorijām, muzeju, modernajām auditorijām u. tml.

Šāda veida tikšanos ar skolu pārstāvjiem RSU organizē jau otro gadu pēc kārtas. 2015. gada 1. decembrī tikšanās norisinājās RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā, kuru apmeklēja vairāk nekā 50 skolu pārstāvji. Šogad dalību diskusijā ir apstiprinājuši 128 skolu pārstāvji no 70 Latvijas skolām.

Papildu informācijai: