Skolēniem

Ar sadarbības līguma noslēgšanu starp Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) un Valmieras Valsts ģimnāziju 19. oktobrī Valmierā tika atklāta RSU Jauno mediķu akadēmijas (JMA) filiāle. Reizi mēnesī Valmieras Valsts ģimnāzijā astoņu nodarbību ciklā 74 vidusskolēni no dažādām Valmieras skolām RSU docētāju un ārstu vadībā iepazīs mediķa profesiju, pārliecinoties, vai šis ir īstais karjeras aicinājums.

Jaunieši gūs ieskatu traumatoloģijā, ķirurģijā, anestezioloģijā, stomatoloģijā, rehabilitācijā, māszinībās un citās jomās, apvienojot teorētiskās nodarbības ar praksi Vidzemes slimnīcā un vienu no nodarbībām pavadot RSU, Rīgā.

jma-valmiera06-rsu-lead.jpg

RSU mācību prorektore Tatjana Koķe un Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors Artūrs Skrastiņš.

Jauno mediķu akadēmijā nodarbības notiek kopš 2014./2015. studiju gada, un skolēnu vidū tā ir iekarojusi lielu popularitāti – pieteikšanās uz 200 JMA vietām parasti noslēdzas pāris stundu laikā. Interesi par JMA izrāda ne tikai Rīgas vidusskolēni, bet arī jaunieši no citiem Latvijas reģioniem, tāpēc RSU plāno veidot filiāles arī lielākajās Latvijas pilsētās, kā pirmo izveidojot filiāli Valmierā.

jma-valmiera10-rsu-lead.jpg

Jauno mediķu akadēmijas filiālē Valmierā pirmo nodarbību anestezioloģijā un reanimatoloģijā vadīja RSU profesors Indulis Vanags un docents Oļegs Sabeļņikovs. Nodarbībā bija iespēja darboties ar kardiopulmonālās reanimācijas manekeniem, apgūstot pirmās palīdzības iemaņas. Lekciju lasīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Sarmīte Villere.

jma-valmiera20-rsu-lead.jpg

Turpmākajās JMA nodarbībās RSU docētājs Ingus Skadiņš stāstīs par mikrobioloģiju, profesore Gunta Ancāne – par psihosomatisko medicīnu, asoc. profesore Signe Tomsone – par rehabilitāciju, kā arī būs iespēja iepazīt daudzas citas medicīnas nozares RSU docētāju vadībā.