Darbiniekiem

Pirmdien, 5. martā, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) viesojās Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Viņš iepazinās ar RSU pieredzi izglītībā izmantot simulācijas iekārtas, apmeklējot Medicīnas izglītības tehnoloģiju centru un Zobārstniecības fakultātes pirmsklīniku, kā arī novērtēja aulas iespējas organizēt starptautiskas konferences un labdarības koncertus. Raimonds Vējonis izteica atzinību par RSU sasniegumiem augstākās izglītības eksportā, atbalstu praktiskajai medicīnai un paveikto pētniecībā.

Tikšanās laikā RSU vadība informēja Valsts prezidentu par universitātes galvenajiem rādītājiem un sasniegumiem. RSU rektors Aigars Pētersons uzsvēra, ka valstij būtu jāsniedz daudz lielāks atbalsts gan augstākajai izglītībai, gan zinātnei, to skaitā RSU infrastruktūras attīstībai.

Aigars Pētersons izteica viedokli, ka valsts finansējumam būtu jāseko studiju programmu kvalitātei un studentam, un atgādināja, ka RSU sociālo zinātņu programmām joprojām nav valsts budžeta vietu, lai gan pēc tām ir augsts pieprasījums un tiek nodrošināta izcila kvalitāte.

Atbildot uz Valsts prezidenta jautājumu par ārstu piesaisti slimnīcām ārpus Rīgas, RSU vadība apliecināja, ka sadarbībā ar pārraugošajām institūcijām un ārstniecības iestādēm tā ir veikusi vairākus pasākumus, lai motivētu jaunos ārstus doties praktizēt uz reģioniem un paliktu strādāt Latvijā.

"Noteikti būtu stiprināma universitāšu un koledžu sadarbība," norādīja RSU rektors, piebilstot, ka līdzšinējā universitātes un koledžu sadarbība ir bijusi pozitīva. Arī trīs lielo universitāšu slimnīcu ciešāka iesaiste RSU studiju procesā būtu jāveicina valstiski.

Diskusijas laikā RSU rektors uzsvēra, ka, ņemot vērā RSU Juridiskās fakultātes uzkrāto pieredzi policistu apmācībā un nākotnes plānus par fakultātes infrastruktūras attīstību, nebūtu pieļaujama Policijas akadēmijas atjaunošana. Valstiski būtu līdz galam jāatrisina arī ārzemju studentu zobārstniecības sertifikācija, jo šobrīd šī jautājuma nesakārtotības dēļ cieš Latvijas starptautiskā reputācija.

Valsts prezidents tikšanās laikā atzina, ka RSU studiju programmas ir apliecinājušas savu starptautisko konkurētspēju. "Kā augstskolai ar vislielāko pieredzi ārzemju studentu piesaistē RSU ir iespēja un pienākums turpināt darbu pie mūsu izglītības sistēmas starptautiskās konkurētspējas palielināšanas," tikšanās laikā ar RSU vadību atzīmēja Raimonds Vējonis.