No 26. līdz 28. augustam Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Starptautisko sakaru departaments organizēja pirmo tiešsaistes Iepazīšanās nedēļu ārvalstu studentiem.

Tiešsaistes pasākumam pievienojās teju četrsimt jaunie studenti no trīsdesmit vienas valsts. Pirmajā dienā jaunie studenti iepazinās ar universitāti un guva ieskatu 2020. gada rudens semestra norisē. Prof. Deniss Hanovs runāja par dzīvi Latvijā un apsprieda tādas tēmas kā iekļaušanās sabiedrībā un adaptācija.

Otrajā dienā jaunie studenti iepazinās ar RSU Ārvalstu studentu nodaļas darbiniekiem un ārvalstu studentu asociācijām, guva ieskatu studijās un uzklausīja vecāko kursu studentu padomus par efektīvas mācīšanās metodēm.

Iepazīšanās nedēļas noslēgumā ieteikumus jaunajiem studentiem par dzīvošanu Rīgā sniedza pārstāvji no dažādām iestādēm. Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis stāstīja par drošības pasākumiem Rīgā, īpašu uzmanību veltot COVID-19 ierobežojumiem. Dr. Sindija Hīstere (Cindy Heaster) no RSU Ambulances sniedza studentiem noderīgu informāciju par piedāvātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, kā arī vakcinācijām, kas būtu jāņem vērā, uzsākot dzīvi Latvijā. Nedēļās noslēgumā Dr. Laura Valaine un Dr. Renāte Kangsepa no RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikas iepazīstināja studentus ar psihiskās veselības sistēmu Latvijā un pastāstīja par pakalpojumiem un palīdzību, ko klīnika piedāvā jaunajiem studentiem, lai viņi veiksmīgāk iedzīvotos jaunajā vidē.

Iepazīšanās nedēļa jaunajiem ārvalstu studentiem notiek nedēļu pirms mācību gada sākuma. Tās mērķis ir iepazīstināt jaunos studentus ar studiju dzīvi un sniegt informāciju par RSU studiju procesu un citiem studiju jautājumiem.

Sirsnīgi pateicamies visām RSU struktūrvienībām, kuras kopīgi organizēja Iepazīšanās nedēļu, kā arī visām studentu organizācijām un aktīvistiem.

Iepazīšanās nedēļās video atradīsiet RSU Youtube kanālā.