Sociālais darbs

Vēl nedēļu – līdz 7.aprīlim – ikviens Latvijas students vai studentu grupa var iesniegt idejas sociālās vides uzlabošanai, un labākās no tām iegūs finansējumu projekta realizācijai. Kopējais balvu fonds šogad ir 9000 eiro.

Studentu iesniegtās idejas vērtēs žūrija, un desmit labākos finālistu projektus izvirzīs publiskajai balsošanai. No finālā iekļuvušajām idejām visatzinīgāk novērtētie jauniešu darbi iegūs finansējumu to īstenošanai. Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti jūnijā.

"Pateicoties Open Mind konkursam, redzam, cik veiksmīgi Latvijas studentiem izdodas apvienot augstskolās gūtās zināšanas ar inovatīvām un radošām idejām, lai uzlabotu kā savu, tā arī citu cilvēku sociālo vidi. Viņu spēja saredzēt vajadzību un degsme palīdzēt bieži vismazāk aizsargātajai sabiedrības daļai liecina par pilsoniskās sabiedrības briedumu un valsts ilgtermiņa attīstību. Tikai līdzdarbojoties visiem kopā, varam sasniegt daudz labu mērķu, tāpēc aicinu studentus būt drosmīgiem, neatlaidīgiem un pieteikt savas idejas Open Mind," saka Swedbankjauniešu segmenta vadītāja Ieva Langenfelde.

2014. gadā, pateicoties studentu iniciatīvām un sociālā projektu konkursa Open Mind finansējumam, Āraišu muzejparkā tikai izveidoti speciāli vides objekti, kas nodrošina vides pieejamību neredzīgajiem un vājredzīgajiem, ļaujot viņiem pilnvērtīgi iepazīt Āraišu muzejparka apskates objektus un izzināt vēsturi. Valmieras pansionāts savā īpašumā saņēma projektoru, mājas kinozāli un ekrānu, kas tā iemītniekiem ļauj kopīgi skatīties filmas, fotogrāfijas, emocionāli piepildot senioru ikdienu. Savukārt Cēsīs sabiedrībai pieejamās vietās tika uzstādītas saules bateriju uzlādes stacijas mobilajām ierīcēm.

Kopumā Open Mind konkursā trīs gadu laikā 244 studenti no 26 Latvijas augstskolām iesnieguši 137 idejas.

Konkursu organizē Swedbank un Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonds sadarbībā ar Latvijas augstskolām.

Vairāk informācijas par projektu Open Mind un projektu iesniegšana interneta vietnē www.swedbank.lv/openmind.