Attīstība
Rezidentūra

Lai veicinātu sadarbību zinātnes, izglītības un cilvēkresursu attīstībā, otrdien, 5. martā, Liepājas domē parakstīts sadarbības līgums starp Liepājas pilsētas pašvaldību, Rīgas Stradiņa universitāti, Liepājas Universitāti un SIA Liepājas reģionālā slimnīca.

Līgums paredz attīstīt medicīnas pēdējo kursu studentu un rezidentu praktisko apmācību Liepājas reģionālajā slimnīcā, sekmējot jauno ārstu darba izvēli Liepājā un nodrošinot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību un kvalitāti. Tāpat līgums paredz sadarbību izglītības un zinātnes procesu daudzveidošanā, efektivitātes palielināšanā un kvalitātes celšanā, kā arī jaunu, dažādu jomu speciālistu kvalitātes celšanā un piesaistē Kurzemes reģionā. Sadarbības līgums ļaus arī veiksmīgāk pretendēt uz dažādu Eiropas Savienības vai citu finanšu instrumentu piesaisti.

32346721067_c5c1b35547_o.jpg

Sadarbības līguma mērķi atbilst Liepājas pilsētas attīstības programmā un politiskajās vadlīnijās noteiktajam, kas ir veicināt Liepājas augstāko izglītības iestāžu starptautisko konkurētspēju, sasniedzot augstus studiju kvalitātes rādītājus un attīstot zinātnisko darbību; piesaistīt veselības aprūpes speciālistus, nodrošinot augstu veselības aprūpes kvalitāti, kā arī turpināt jauno mediķu piesaisti, nodrošinot veselības aprūpes pieejamību un kvalitāti, un atbalstīt kvalitatīvu profesionālo un augstāko izglītību Liepājā.

ligums_liepaja07.jpg“Rīgas Stradiņa universitāte paplašina reģionālo sadarbību atbilstoši ilgtermiņa attīstības stratēģijai. Esam gandarīti par kopīgi sākto četrpusējo sadarbību Liepājā. Tā paplašinās ieguvumus visām iesaistītajām pusēm. Mums jau ir izveidojusies ļoti veiksmīga sadarbība ar Liepājas Reģionālo slimnīcu, kurā iziet apmācības un strādā astoņi mūsu rezidenti. Viņi šo iespēju vērtē ļoti pozitīvi. Jaunā sadarbības forma vēl vairāk paplašinās iespējas mūsu studentiem un rezidentiem,” viedokli pauž Rīgas Stradiņa universitātes rektors profesors Aigars Pētersons (attēlā), piebilstot, ka RSU paplašinās sadarbību arī ar Liepājas Universitāti, piemēram, sociālo zinātņu studiju jomā. RSU jau deviņus gadus ir arī filiāle Liepājā.

Līgums paredz ilgtermiņā paplašināt, nostiprināt un pastāvīgi uzturēt uz ieinteresētību balstītu sadarbību, tās ietvaros regulāri apzinot konkrētākus sadarbības virzienus un iespējas.

“Parakstīto līgumu vērtēju kā pozitīvu iespēju Liepājai un Kurzemes reģionam kopumā. Rezidentu prakses vietu izveide Liepājas Reģionālajā slimnīcā mums kā pilsētai nodrošinās iespēju piesaistīt jaunus un profesionālus speciālistus, paaugstinot pakalpojumu pieejamību un veselības aprūpes kvalitāti – tas nav mazsvarīgi, vērtējot šī brīža situāciju, kad atsevišķu jomu medicīnas darbinieku trūkumu ir krasi izjūtams. Protams, šodien aizsāktā sadarbība paver iespējas realizēt arī interesantus un nepieciešamus projektus kā pētniecībā, tā zinātnē un citās izglītības jomās,” uzsver Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis.

Līgumu parakstīja Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis, Rīgas Stradiņa universitātes rektors Aigars Pētersons, Liepājas Universitāte rektore Dace Markus un SIA Liepājas reģionālā slimnīca valdes priekšsēdētājs Edvīns Striks, valdes locekle Liene Busele un valdes loceklis Andris Vistiņš.

ligums_liepaja03.jpg