Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Darbiniekiem
Profesionālā pilnveide
Rezidentūra

Raugoties no pacienta drošības skatpunkta, ir būtiski, lai mūsu topošie un esošie mediķi regulāri sevi pilnveidotu simulāciju tehnoloģijās balstītās mācībās. Taču manekeni, mulāžas un dažāda veida tehnoloģijas var kalpot par treniņpoligonu arī ikvienam no mums, jo ļauj trenēt prasmi palīdzēt negadījumā cietušajiem. Lai pievērstu uzmanību simulāciju tehnoloģijām veselības aprūpē, kā arī lai spicētu gan profesionāļu, gan ikviena interesenta zināšanas un iemaņas palīdzības sniegšanā, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrs (MITC) 13.–17. septembrī rīko Veselības aprūpes simulācijas nedēļu, kas norit starptautiskās Healthcare Simulation Week 2021 ietvaros. 

Pirmā šāda veida nedēļa noritēja jau pērn, kad MITC instruktori sadarbībā ar kustību Sporto Rīga dažādās galvaspilsētas apkaimēs pilnveidoja rīdzinieku prasmes sniegt pirmo palīdzību. Šogad partneru statusā ir Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Rimi Latvia un Crossfit Riga. Veselības aprūpes simulācijas nedēļas aktivitātes norit starp diviem būtiskiem datumiem – 12. septembrī ir Pasaules pirmās palīdzības diena, bet 29. septembrī tiek atzīmēta Pasaules sirds diena, kas ir nozīmīgi, jo pēkšņa sirds apstāšanās ir situācija, kurā līdzcilvēku rīcība bieži nosaka pacienta izdzīvošanas izredzes. 

Pirmdien, 13. septembrī, plkst. 18.00 Crossfit Riga dalībniekiem treniņa laikā būs iespējams apgūt pirmās palīdzības prasmes. Pasākums ar nosaukumu Stay Alive at Crossfit noritēs arī otrdien, 14. septembrī, plkst. 18.00, taču šā treniņa laikā uzmanības centrā būs palīdzības sniegšana zīdainim. Pieteikšanās uz nodarbībām – Crossfit Riga aplikācijā.

Otrdien, 14. septembrī, plkst. 15.00 RSU vietējo un ārvalstu studentu organizāciju pārstāvji laipni aicināti uz tiešsaistes lekciju Opportunities for international academic societies at Medical Education Technology Centre, kurā klīniskās simulācijas instruktors Aleksandrs Oborins stāstīs par veidiem, kā studentiem pilnvērtīgāk izmantojams RSU MITC. 

Tiešsaistes adrese

Trešdien, 15. septembrī, plkst. 15.00 veselības aprūpes izglītībā iesaistītie un citi interesenti aicināti uz tiešsaistes semināru Simulācijā balstīta medicīnas izglītība: no teorijas uz praksi. Seminārā uzstāsies RSU MITC direktore Ieva Šlēziņa, MITC simulācijā balstītas izglītības attīstības vadītāja, māsu tālākizglītības speciāliste Madara Blumberga, RSU vadošais pētnieks docents Reinis Balmaks, Iekšķīgo slimību katedras docētājs Sergejs Babikovs, MITC simulācijas instruktors Reinis Upenieks un MITC klīniskās simulācijas instruktors Aleksandrs Oborins. Pasākumā plānots aptvert tādas tēmas kā apzināta kompetence, simulētas vides veidošana, simulācijas veidi, pacienta un personāla drošība un citas.   

Reģistrēties semināram

Ceturtdien, 16. septembrī, sadarbībā ar Rimi Latvia Rīgas lielveikalā noritēs simulācija reālā vidē, izspēlējot situāciju, kurā lielveikala apmeklētājs zaudē samaņu un viņam nepieciešams sniegt pirmo palīdzību. Simulācijā tiks izmantots portfeļa izmēra dzīvības glābējs – automātiskais ārējais defibrilators (AED), un pasākuma mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par savlaicīgas pirmās palīdzības sniegšanas un AED lietošanas nozīmi līdzcilvēku dzīvības glābšanā. Šim pasākumam varēs sekot līdzi tiešraidē RSU MITC, kā arī Rimi Facebook kontā. 

Veselības aprūpes simulācijas nedēļu piektdien, 17. septembrī, plkst. 8.30 un 14.30 noslēgs RSU MITC atvērto durvju dienas ekskursijas, kuru mērķauditorija ir augstskolas darbinieki. Ekskursijā vienā no lielākajiem simulācijas centriem Baltijas valstīs varēs iepazīt MITC aprīkojumu, to, kā tas integrēts studiju procesā, kā arī notestēt savas spējas pacientu aprūpē un pirmajā palīdzībā.

Pieteikties ekskursijai

2021-09-simulaciju-nedela.jpg