Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem

Lai atbalstītu topošos mediķus viņu ceļā uz ārsta profesiju, viena no Latvijas lielākajām privātajām ambulatorajām medicīnas iestādēm SIA Veselības centrs 4 pirmdien, 18. septembrī, parakstījusi ar Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) dāvinājuma līgumu, nododot RSU rīcībā divas ultrasonogrāfijas un vienu endoskopijas iekārtu, endoskopa dezinfekcijas aparātu ar reaģentiem, kā arī speciālu kušeti jauno ārstu un veselības aprūpes speciālistu klīnisko prasmju apguvei. Iekārtas tiks izvietotas gan RSU  Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā (MITC), gan Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā šogad atklātajā RSU studiju bāzē.

Dāvinātās iekārtas darbā ar studentiem izmantos sešas RSU katedras: Anestezioloģijas un reanimatoloģijas katedra, Dzemdniecības un ginekoloģijas katedra, Iekšķīgo slimību katedra, Neiroloģijas un neiroķirurģijas katedra, Radioloģijas katedra, kā arī Māszinību un dzemdību aprūpes katedra, un tā būs neatsverama artava topošajiem mediķiem viņu studiju procesā. Svinīgajā dāvinājuma ceremonijā RSU rektors profesors Jānis Gardovskis izteica cerību, ka Veselības centrs 4 pozitīvajam mecenātisma piemēram pievienosies arī citi Latvijas darba devēji gan no medicīnas un farmācijas, gan no citām jomām.

Savukārt Veselības centrs 4 pārstāvis, valdes priekšsēdētājs Māris Rēvalds svinīgajā dāvinājuma nodošanas ceremonijā norādīja, ka medicīnas aprūpē Latvijā – gan valsts, gan privātajā sektorā – trūkst darbaroku. "Tādēļ mums jābūt patiesi priecīgiem par katru jauno medicīnas profesionāli, kas izvēlas strādāt Latvijas veselības aprūpes sistēmā. Jaunie speciālisti darba tirgū nonāk vēl pirms sertifikācijas eksāmena nokārtošanas, tādēļ esmu gandarīts par iespēju RSU dāvināt iekārtas, kas ir pilnā darba kārtībā, turklāt īstas, reālu izmeklējumu veikšanai, nevis mācību procesam paredzētas. Rezultātā studenti jau mācoties iegūs praktiskās iemaņas, strādājot ar ierīcēm, kuras tiek lietotas slimnīcās, klīnikās un veselības centros."

Ar dāvinātajām iekārtām topošie ārsti mācīsies veikt ultrasonogrāfiju, centrālās vēnas punkciju un anestēziju, augšējā un apakšējā kuņģa un zarnu trakta izmeklējumus, savukārt topošās medicīnas māsas izmantos dezinfekcijas iekārtu. Šis dāvinājums paver iespējas arī dažādu apmācības kursu rīkošanai – gan MITC, izmantojot jau esošo plašo simulatoru un mulāžu klāstu, gan RSU un Latvijas Lauksaimniecības universitātes kopprojektā, Jelgavā bāzētajā Doctors Safe Train apmācību centrā.