Atzinība

Oktobra sākumā Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) svinīgā apbalvošanas ceremonijā pasniedza ikgadējo Veselības gada balvu, godinot pārtikas ražotājus, sabiedriskās organizācijas, pašvaldības un cilvēkus, kuri ar savu darbību veido izpratni par sabiedrības veselību.

Nominācijā Par mūža ieguldījumu veselības veicināšanā balva piešķirta dietologam, Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes Sporta un uztura katedras docentam Zigurdam Zariņam, kurš uztura zinātnes laukā uzcītīgi strādā kopš 1967. gada.

Zigurds Zariņš izskolojis tagadējo Latvijas diētas ārstu paaudzi un joprojām palīdz pacientiem sakārtot savu ēdienkarti atbilstoši veselīgas ēšanas principiem, pielāgojot to katram cilvēkam individuāli.

veselibas-gada-balva-2015-lead-RSU.jpg

LĀB iedibinātā Veselības gada balva tika pasniegta jau trešo reizi. Svinīgā ceremonija šogad notika Latvijas Nacionālā teātra Baltajā zālē. Balvu piešķir desmit nominācijās par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas iedzīvotāju sabiedrības veselībā – par ieguldījumu tautas sporta attīstībā, par ieguldījumu Latvijas ekoloģijā un vides veselībā, par veselīga uztura ražošanu, par nozīmīgu ieguldījumu iedzīvotāju informēšanā par sabiedrības veselību. Šogad balvas saņemšanai nominantus izvirzīja LĀB, valsts un sabiedrisko organizāciju pārstāvji.

Veselības gada balvas pasniedza ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola, izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile, Latvijas Ārstu biedrības viceprezidents Māris Pļaviņš, RSU profesore Dace Rezeberga, Slimību un kontroles profilakses centra pārstāvji un citas sabiedrībā nozīmīgas personas.