Darbiniekiem

Lai pārrunātu augstskolas stratēģisko virzību un iepazītu inovatīvās tehnoloģijas, kas tiek izmantotas zobārstniecības topošo profesionāļu sagatavošanā, ceturtdien, 2. martā, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) darba vizītē bija ieradusies veselības ministre Līga Meņģelsone un ministres biroja pārstāvji.

Veselības ministrijas delegācija pabija RSU zobārstniecības pirmsklīnikā, kas ir modernākā šāda veida studiju bāze Ziemeļeiropā. Pirmsklīnikā pieejamās tehnoloģijas ļauj topošajiem speciālistiem norūdīties dažādām sarežģītām klīniskajām situācijām, un šādas studiju bāzes attīstība labi iegulst RSU kopējā stratēģijā, kas ir vērsta uz simulācijas tehnoloģijām gan veselības aprūpes, gan sociālo zinātņu studijās.

Vizītes laikā ministre iepazīstināta ar augstskolas studentu – gan vietējo, gan ārvalstu – skaita pieaugumu, studiju programmu klāstu, ārvalstu viesdocētāju skaita kāpumu, absolventu nodarbinātības rādītājiem, RSU sasniegumiem starptautiskajos reitingos, zinātnes sasniegumu kāpumu, RSU finanšu situāciju un citiem aspektiem. Sarunā akcentēta simulācijas tehnoloģiju nozīme jauno speciālistu izglītošanā, kā arī aizvadītajos gados arvien stiprinātais militārās medicīnas studiju un pētniecības virziens.

Sarunā ar L. Meņģelsoni un ministres biroja pārstāvjiem piedalījās rektors prof. Aigars Pētersons, studiju prorektore prof. Tatjana Koķe, zinātņu prorektore Agrita Kiopa, RSU Studējošo pašpārvaldes priekšsēdētāja Elizabete Maija Liepa un Absolventu asociācijas valdes priekšsēdētājs un rektora padomnieks Dins Šmits.