Pārlekt uz galveno saturu
Konferences, semināri
Ziņas

3. Starptautiskajā zinātniski praktiskajā konferencē Veselība un personības attīstība: integratīvā pieeja, ko no 27. līdz 29. aprīlim rīko Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedra, šogad kā galvenais referents piedalīsies prof. Reinouts Viers (Reinout Wiers) no Nīderlandes, kurš lasīs lekciju par implicīto kognitīvo procesu izvērtēšanu un izmaiņām saistībā ar atkarību vai atkarības attīstību. Uz vieslekciju, kas konferences ietvaros notiks 28. aprīlī no plkst. 9.15 līdz 10.45 RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra konferenču zālē, aicināti palīdzošo profesiju pārstāvji un studenti.

Amsterdamas Universitātes (Amsterdam University) attīstības psihopatoloģijas profesors Reinouts Viers ir ieguvis doktora grādu eksperimentālajā psihopatoloģijā, un iepriekš viņš ir strādājis Nijmegenes Universitātē (Universiteit Nijmegen) un Māstrihtas Universitātē (University of Maastricht).

Starptautiski visplašāk pazīstami ir R. Viera pētījumi par implicīto kognitīvo procesu izvērtēšanu un izmaiņām saistībā ar atkarību un atkarības attīstību. Profesora R. Viera vadītajā laboratorijā pēta neirokognitīvos procesus, kas ir saistīti ar atkarības uzvedības etioloģiju un ar to saistīto psihopatoloģiju. Pētījumos uzmanība tiek pievērsta uzvedības vadīšanas funkciju (uzmanība, impulsu apzināta kavēšana, darba atmiņa) ietekmei uz tā sauktajiem automātiskajiem tieksmes impulsiem, izvirzot hipotēzi, ka vadības funkciju nostiprināšana, piemēram, uzmanības treniņi, kā arī noteiktu smadzeņu reģionu stimulēšana, var mazināt tieksmi pēc alkohola, smēķēšanas, kā arī kanabinoīdiem. Pētījumi tiek veikti, izmantojot funkcionālo magnētisko rezonansi, kā arī elektroencefalogrāfiju. Pētniecībai par šo tēmu R. Viers ir saņēmis prestižus grantus no Nīderlandes Nacionālā zinātnes fonda.

Profesors R. Viers ir publicējis vairāk nekā 150 rakstu un daudzas grāmatas, kā arī grāmatu sadaļas. Piemēram, profesors bija viens no autoritatīvās SAGE rokasgrāmatas Implicītās kognīcijas un atkarības rokasgrāmata (Handbook of Implicit Cognition and Addiction) zinātniskajiem redaktoriem (SAGE, 2006). Viņš ir redaktors un redkolēģiju loceklis vairākiem ar atkarību saistītiem starptautiskiem zinātniskiem žurnāliem, piemēram, Addiction.

Konference notiks no 27. līdz 29. aprīlim RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā, Anniņmuižas bulv. 26a. Konferences programma un reģistrācija konferencei pieejama šeit. Par dalību konferencē tiks piešķirti 36 tālākizglītības punkti. Dalība konferencē ir bez maksas.