Darbiniekiem
Attīstība

1. februāra pēcpusdienā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) aulā notika jaunā RSU rektora profesora Aigara Pētersona inaugurācija, kurā piedalījās Latvijas valdības pārstāvji, universitātes vadība, fakultāšu dekāni un prodekāni, darbinieki, studenti un aicinātie viesi.

Pēc akadēmiskās svinību dziesmas Gaudeamus igitur uzrunu teica prof. Jānis Gardovskis, kurš bija RSU rektors no 2008. gada 1. janvāra līdz 2017. gada 31. decembrim. Viņš pieminēja paveikto šajos desmit gados un pateicās visam RSU kolektīvam par darbu un sadarbību. Jaunajam rektoram profesors novēlēja arī turpmāk izvirzīt "lielus mērķus, jo tikai tā var tikt uz priekšu, un labu veselību".

Pēc tam, kad RSU Senāta priekšsēdētājs prof. Andrejs Vilks nolasīja RSU Satversmes sapulces 2017. gada 9. novembrī pieņemto lēmumu par rektora ievēlēšanu un Ministru kabineta 2017. gada 13. decembra sēdes rīkojumu par RSU rektora apstiprināšanu un uzlika prof. Aigaram Pētersonam ap kaklu rektora amata ķēdi, Aigars Pētersons gandrīz 500 klātesošajiem deva svinīgo rektora solījumu, sākot to šādi: "Es, Aigars Pētersons, uzņemoties Rīgas Stradiņa universitātes rektora amata pienākumus, svinīgi solu, ka viss mans darbs būs veltīts Rīgas Stradiņa universitātes attīstībai un izaugsmei. [..]"

Pēc Latvijas Republikas himnas apsveikuma runas teica Ministru prezidents Māris Kučinskis un Veselības ministrijas pārstāvji, Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis un akadēmijas pārstāvji, RSU Studējošo pašpārvaldes vadītāja Linda Skulme un citu Latvijas augstskolu pārstāvji.

Ceremonijas noslēgumā muzikālo priekšnesumu sniedza RSU jauktais koris Rīga diriģentes Zanes Zilbertes un Evitas Tarandas vadībā (kormeistars – Uģis Meņģelis). Ērģeles spēlēja Inese Paiča, vijoles solo – Zane Ozolniece, kura ir RSU Medicīnas fakultātes studente un Borisa un Ināras Teterevu fonda stipendijas ieguvēja. Tika atskaņota vācu komponista Konradīna Kreicera (Conradin Kreutzer) kantātes Te Deum pirmā daļa un latviešu komponista Jāņa Lūsēna Diatoniskās kantātes piektā daļa Lai tāpēc šodien torņi skan.

Prof. Aigars Pētersons RSU rektora amata pienākumus sāka veikt šā gada 1. janvārī.