Pārlekt uz galveno saturu
Par mums medijos
Attīstība

Pārdaugava līdz 2030. gadam ir prioritāri attīstāmā teritorija, kur nākotnē veidosies Rīgas akadēmiskais potenciāls. Šā gada Reinholda Šmēlinga arhitektūras konferencē tika risināts jautājums, kā veidot arhitektūru un pilsētvidi veiksmīgai zināšanu ekonomikas attīstībai Pārdaugavā, pievēršot uzmanību Pārdaugavai kā zinātnes un inovāciju centram, kas sekmē zinātnes un uzņēmējdarbības sinerģiju un dod attīstības impulsu ne tikai Pārdaugavai un Rīgai, bet visai Latvijai.

Dokumentāli pētnieciskās videofilmas (23 min. 58 sek.) Zināšanas, ekonomika un dzīve Pārdaugavā, kas tapusi šai konferencei, sižets iezīmē Pārdaugavas ainavu un ilustrē tās daudzveidību. Vietējie iedzīvotāji, Pārdaugavā strādājošie, arhitekti, pilsētvides plānotāji un augstskolu pārstāvji atklāj savas sajūtas un viedokli par ikdienu Pārdaugavā, vietas šarmu un priekšrocībām, kā arī publiski izskanējušo attīstības vīziju iespējamo ietekmi uz apkaimi.

Universitāte un studenti ir nozīmīgs pilsētveidojošais potenciāls teritorijas attīstībā. Rīga ir unikāla ar to, ka studentu pilsētiņas un zinātnes centri ar lielākajām augstskolām atrodas pilsētas kodolā, nevis nomalē, kā tas ir daudzās Eiropas un pasaules valstīs. Videofilmā tiek apskatīta vērienīgā augstskolu attīstība Rīgas attīstības plānu kontekstā un vērtētas potenciālās problēmsituācijas un to iespējamie risinājumi.

Toms_Baumanis_RSU-lead.jpg

Savus attīstības plānus un iekļaušanos Pārdaugavas pilsētvidē filmā iezīmē arī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) attīstības prorektors Toms Baumanis (attēlā), atgādinot, ka RSU vienmēr ir bijis aktuāls jautājums, kā labāk centralizēt ēkas, cilvēkus un studiju procesu, jo universitātes ēkas ir izkaisītas pa visu Rīgu. "Skaidrs, ka esam vēlējušies attīstīt to vietu, kur esam pamatā," t. i., Dzirciema ielu 16, tāpēc RSU iegādājās zemi Dārza ielā 5, kas ir blakus universitātes centrālajai ēkai. Pašlaik tur notiek studentu pilsētiņas celtniecība, kurā atradīsies Studējošo pašpārvalde, studentu dienesta viesnīca utt.

RSU_ekas_no_augsas-lead.jpg

"Skola ir atbildīga par vidi, ko tā veido ap sevi," saka arhitekts Jānis Dripe, un Toms Baumanis tam piekrīt, piebilstot, ka ir bijušas sarunas ar citām augstskolām par to, kā mēs Pārdaugavā varētu attīstīties un ko varētu darīt kopā.