Starptautiskā sadarbība

Laikā, kad ASV nākamais prezidents Donalds Tramps vaino nacionālos medijus pēcvēlēšanu protestos, bet Facebook dibinātājs Marks Cukerbergs taisnojas par sociālo mediju lomu prezidenta vēlēšanu iznākumā, arī akadēmiskajā vidē ir būtiski pievērsties jautājumam, kā mediji funkcionējuši priekšvēlēšanu kampaņas laikā.

Ar šādu mērķi Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) 14. novembrī uzstāsies Johnson State College (ASV) asociētais profesors Tairons Šovs (Tyrone Shaw). Vieslekcijā Dejas ar nelabo: ziņu mediji un 2016. gada ASV prezidenta vēlēšanas (Dancing with the Devil: the News Media and the 2016 U.S. Election) tiks analizēti pieci mediju sliktie ieradumi, kas traucējuši pilnvērtīgi atspoguļot priekšvēlēšanas.

Ierazdamies Rīgā pāris dienas pirms atvērtās lekcijas, kā arī RSU Komunikācijas fakultātes studentiem paredzētajiem semināriem, viesprofesors atzīmē, ka neuzskata – vaina par vēlēšanu iznākumu ir noveļama uz medijiem. Tomēr priekšvēlēšanu kampaņas atspoguļojumā redzami vairāki grābekļi, uz kuriem mediji kāpuši atkārtoti. "Lekcijā runāšu gan par nepilnīgo veidu, kā interpretēti aptauju dati, gan par centieniem pēc objektivitātes vispārākajā pakāpē, gādājot par precīzu kandidātu teiktā atspoguļojumu, bet ēnā atstājot pateiktā analīzi. Tāpat runāšu par konfliktiem kā ziņu primārajiem veidotājiem. Ir aplēsts, ka atspoguļojums, ko Tramps kā staigājošs konflikts šādi sev ieguva medijos, mērāms 10 miljardos dolāru," norāda vieslektors.

Asoc. prof. Šovam šī būs jau trešā vizīte RSU. Iepriekšējās vizītēs Latvijā sociologs un bijušais mediju praktiķis runājis par tādiem jautājumiem kā mediju īpašumtiesību koncentrēšanās un ASV mediju sistēma.

Lekcija notiks RSU centrālajā ēkā Dzirciema ielā 16, 1. auditorijā, 14. novembrī plkst. 17.00. Tā tiks noturēta angļu valodā.

TyroneShaw-graphic-rsu-lead.jpg