Starptautiskā sadarbība
Ziņas

1. martā Rīgas Stradiņa universitātē ar lekciju par autisma pacientu atbalstam paredzētu digitālo mediju tehnoloģiju izmantojumu uzstāsies Rietumanglijas Universitātes (Bristole) Komunikācijas dizaina docētājs Naidžels Ņūbats (Nigel Newbutt).

Vieslekcijā tiks apskatītas šādu tehnoloģiju piedāvātās iespējas, vēršot īpašu uzmanību uz to, kā šādi risinājumi var palīdzēt cilvēkiem ar autismu pārvarēt socializēšanās problēmas. Vieslektors prezentēs klausītājiem divus inovatīvus projektus, kuru pamatā ir virtuālās pasaules un galvas virtuālās realitātes displeju iespējas. Klausītāji tiks iepazīstināti ar aktuāliem datiem par inovatīvu risinājumu izmantošanu un palīgtehnoloģiju izmantošanas veidiem. Lekcijas noslēgumā iecerēts pievērsties galvenajiem izaicinājumiem un problēmjautājumiem šo tehnoloģiju potenciāla pilnvērtīgai apzināšanai. Lai demonstrētu sava darba rezultātus un palīdzētu labāk izprast lekcijas kontekstu, prezentācijā tiks izmantoti vizualizācijas materiāli.

N. Ņūbats ir komunikācijas dizaina pētnieks un docētājs. Viņš specializējas tehnoloģiju, digitālo mediju un autisma jautājumos gan kā teorētiķis, gan praktiķis. Viņa pētnieciskā darbība galvenokārt saistīta ar neverbālās komunikācijas teorētiskajiem standartiem (Hall, 1966), kā arī Jī (Yee), Šrēdera (Schroeder) un Akselsona (Axelsson) jaunāko darbu. Piemēram, savā promocijas darbā N. Ņūbats analizē sociālās informācijas apstrādes teorijas (Bailenson; Walther) transformētās sociālās mijiedarbības kontekstos. N. Ņūbats ir līdzdarbojies vairāku inovatīvu projektu izstrādē un uzsver starpdisciplināro pieeju nozīmi moderno komunikācijas tehnoloģiju dizainā.

Lekcijas norises vieta: Dzirciema ielā 16, RSU 2. auditorija

Lekcijas sākums: pulksten 16.00