Darbiniekiem
Starptautiskā sadarbība

Lai piedalītos starptautiskajā konferencē Zobārstniecības izglītībai – 100, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) ieradies Ņujorkas štatā bāzētās Bufalo Universitātes Zobārstniecības fakultātes dekāns profesors Štefans Rūls (Stefan Ruhl).

Pirms konferences profesors tikās ar veselības studiju prorektoru profesoru Gunti Bahu, zinātņu prorektori Agritu Kiopu, administrācijas un attīstības prorektoru Tomu Baumani, kā arī Zobārstniecības fakultātes dekānu asociēto profesoru Andri Ābeltiņu.

bufalo_universitates_prof_stefans-_ruls01.jpgBufalo Universitātes Zobārstniecības fakultātes dekāns prof. Štefans Rūls

Tikšanās laikā pārrunāta iespējamā sadarbība docētāju, studentu, rezidentu un zinātnieku līmenī, kurai iepriekšējas iestrādes veidotas šā gada pavasarī, kad RSU delegācija apmeklēja Bufalo Universitāti, lai izvērtētu kopīgus scenārijus medicīnas un zobārstniecības izglītības un pētniecības attīstīšanai. Profesora Š. Rūla vadītā zobārstniecības skola (School of Dental Medicine) prestižajā Pasaules universitāšu akadēmiskajā reitingā ierindojas devītajā vietā, un abas augstskolas saskata vairākus saskarsmes punktus sadarbībai, piemēram, tālākizglītības jomā, mutes patoloģijas un bioloģijas jautājumos un biomateriālu izpētē.

bufalo_universitates_prof_stefans-_ruls02.jpgNo kreisās: Guntis Bahs, Agrita Kiopa, Štefans Rūls, Andris Ābeltiņš un Toms Baumanis

Vizītes laikā profesors iepazina RSU studiju vidi, tostarp stomatoloģijas pirmsklīnisko mācību bāzi, kur topošajiem zobārstiem pieejamas ap 70 ultramodernas iekārtas, tostarp trīsdimensiju zobārstniecības vides simulācijas iekārtas, sejas, mutes un žokļu ķirurģijas 3D iekārtas, fantomu simulācijas terapeitiskajai zobārstniecībai un citas. Kā sanāksmes laikā uzsvēra profesors G. Bahs, simulācijas tehnoloģijas kļuvušas par neatņemamu daļu no studijām RSU.