8. aprīlī Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Paula Stradiņa auditorijā un Rīgas Stradiņa universitātes Ķirurģijas katedrā norisinājās ikgadējā studentu ķirurģijas olimpiāde Zelta skalpelis, kurai šogad apritēja 40. gadadiena kopš tā tika rīkota pirmo reizi.

Olimpiādē piedalījās Medicīnas fakultātes 3. līdz 6. kursa studenti, kuru zināšanas, praktiskās iemaņas, atjautība un roku veiklība tika pārbaudīta teorijas daļā un septiņos praktiskajos posmos.

zelta-skalpelis-rsu-16.jpg

Sveicot klātesošos, pasākumu atklāja RSU Ķirurģijas katedras vadītājs asoc. prof. Genādijs Trofimovičs, Latvijas Ķirurgu asociācijas vadītājs doc. Haralds Plaudis, RSU Ķirurģijas pulciņa mentors Dr. med. Artūrs Ozoliņš, kā arī citi RSU Ķirurģijas katedras docētaji.

Zelta skalpelis 2016 laureāti

• I vieta – Roberts Rumba (6. kurss)
  • II vieta – Pāvels Žibenko (6. kurss)
  • III vieta – Renāte Klagiša (6. kurss)
  • zelta-skalpelis-rsu-16-01.jpg

RSU Ķirurģijas pulciņš saka paldies visiem Ķirurģijas katedras mācībspēkiem, vadītājiem, organizatoriem un dalībniekeim par pasākuma veiksmīgu norisi. Īpašs paldies arī mūsu atbalstītājiem BBraun, Rīgas Stradiņa universitātei un RSU Studējošo pašpārvaldei, kas atbalstīja olimpiādes norisi un nodrošināja sacensību uzvarētāju apbalvošanu ar praktiskām un vērtīgām balvām!