Darbiniekiem
Tradicionālie pasākumi

Trešdien, 30. novembrī, no plkst. 10.00 līdz 14.00 Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) centrālajā ēkā (Dzirciema ielā 16) notiks tradicionālā Veselības diena.

Aicinām RSU darbiniekus un studentus ziedot asinis aulas mēģinājumu zālē, bet vestibilā pie studentu zinātnisko pulciņu dalībniekiem veikt vienkāršas veselības pārbaudes: izmērīt asinsspiedienu, noteikt cukura un holesterīna līmeni asinīs, ķermeņa masas indeksu, miegainības un stresa līmeni, pārbaudīt redzi un uzzināt par dzemdes kakla vēža skrīningu.

rsu_veselibas_diena_20170426.jpg

Ziedojot asinis, varēsi iesaistīties Valsts Asinsdonoru centra sociālās atbildības kampaņā Asins draudzība 2022 un piedalīties pozitīvā sacensībā starp augstskolām. Varbūt tieši tavs asins ziedojums palīdzēs RSU iegūt Asins draugu kausu! Kampaņā var piedalīties visi: studenti, darbinieki, kā arī viņu radinieki, draugi un kolēģi!

Plašāka informācija par kampaņu Asins draudzība 2022

Vai zināji, ka regulārie asins donori, pēc Pasaules Veselības organizācijas datiem, dzīvo vidēji par pieciem gadiem ilgāk? Donoriem notiek asinsrades sistēmas aktivizēšanās un uzlabojas imunitāte, viņi mazāk slimo ar akūtām un hroniskām slimībām, kā arī gūst pozitīvas emocijas, palīdzot citiem – viena ziedotā asins deva var izglābt trīs cilvēku dzīvību.

Asinis var ziedot, ja:

• esi 18 – 65 gadus vecs,
  • sver ne mazāk par 50 kg,
  • dienā pirms asins nodošanas neesi lietojis alkoholu,
  • esi paēdis, izgulējies, atpūties, jūties labi,
  • esi vesels un pēdējā laikā neesi slimojis,
  • pirms tam esi lietojis veselīgu uzturu un daudz šķidruma,
  • neesi nodevis asinis vismaz deviņas nedēļas.
Donoram līdzi jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam (pasei vai ID kartei) un jānorāda savs bankas konta numurs.

Asinis ziedot var arī ārvalstu studenti, kuriem piešķirta uzturēšanās atļauja Latvijā ar Latvijas Republikas personas kodu.

Plašāka informācija par asins ziedošanu

veselibas-diena-rsu-10.jpg

RSU Veselības dienā piedalīsies un veselības pārbaudes veiks studenti no Infektoloģijas, Uzturzinātnes, Endokrinoloģijas un vielmaiņas slimību, Psihiatrijas, Anestezioloģijas un reanimatoloģijas, Internās medicīnas, Oftalmoloģijas, Ginekoloģijas un dzemdniecības zinātniskajiem pulciņiem.

rsu_veselibas_diena_vizualis_30112022_1920x1080.jpg