Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Absolventiem
Darbiniekiem

Piektdien, 10. februārī, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) visas dienas garumā valdīs svinīgs noskaņojums, jo ziemas izlaidumos diplomus saņems 397 Latvijas un ārvalstu studenti. Pēc divu gadu pārtraukuma šis pasākums atkal notiks klātienē.

Līdz ar RSU vadību absolventus sveiks valsts pārvaldes pārstāvji, kā arī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) vadība, ar kuru RSU ir kopīgi īstenotas studiju programmas. Pasākumu ar muzikālo priekšnesumu kuplinās grupa Dziļi violets, bet svinīgo ceremoniju vadīs mūziķis Nauris Brikmanis.

izlaidums05.jpg

Ziemas izlaidumu programma veidota divās daļās. Svinīgajā ceremonijā plkst. 11.00 diplomus saņems Medicīnas fakultātes absolventi, bet plkst. 15.00 suminās absolventus no Juridiskās, Komunikācijas, Sabiedrības veselības un sociālās labklājības, Rehabilitācijas, Eiropas studiju un Farmācijas fakultātes, RSU Liepājas filiāles un maģistra studiju programmas Veselības vadība.

Ārvalstu studentu plūsmā RSU absolvē 131 jaunais mediķis un 19 zobārsti, pārstāvot kopumā 17 valstis – Dienvidāfriku, Indiju, Itāliju, Izraēlu, Jaunzēlandi, Latviju, Lielbritāniju, Nepālu, Nīderlandi, Norvēģiju, Portugāli, Somiju, Spāniju, Šrilanku, Taivānu, Vāciju un Zviedriju. RSU jau 33 gadus veiksmīgi strādā izglītības eksportā, un patlaban augstskolā studē vairāk nekā 65 valstu jaunieši. Ceturtā daļa RSU studentu ir no ārvalstīm, un piektā daļa docētāju ir ārvalstnieki. Diplomus izlaidumā plkst. 11.00 saņems arī pieci Medicīnas fakultātes vietējie studenti. Šā izlaiduma absolventu sveicēju vidū būs veselības ministre Līga Meņģelsone.

Rehabilitācijas fakultāti šoziem absolvēs 27 studenti no studiju programmām Uzturs un Mākslas terapija, bet Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes absolventu vidū būs 37 jaunie veselības sporta speciālisti, 12 sociālie darbinieki, pieci veselības vadības maģistri, 13 veselības psihologi, kā arī deviņi veselības sporta speciālisti no RSU Liepājas filiāles. Savukārt Farmācijas fakultāti absolvēs 12 maģistri – četri rūpnieciskie farmaceiti un astoņi klīniskie farmaceiti. Studiju programmu Rūpnieciskā farmācija RSU īsteno sadarbībā ar RTU, tādēļ absolventus sveiks arī RTU studiju prorektors profesors Uldis Sukovskis.

Tikmēr Komunikācijas fakultāte suminās divus jaunus sociālantropologus, Eiropas studiju fakultāte – trīs starptautiskā mārketinga un biznesa vadības speciālistus un trīs starptautiskā biznesa un tiesību speciālistus. Diplomus pasniegs arī 56 tiesību zinātņu absolventiem un 63 iekšlietu sistēmas darbiniekiem (pērn 23) – lielākoties policistiem, kuri papildinājuši zināšanas un cēluši kvalifikāciju, studējot RSU programmā Policijas darbs. Sagaidāms, ka izlaidumā diploma saņēmējus sveiks Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Izlaiduma ceremonijai var sekot līdzi tiešraidē.