Absolventiem
Darbiniekiem

Lai garos mājās pavadītos vakarus padarītu aizraujošākus, RSU Absolventu asociācija rīko izglītojošu pasākumu sēriju Zināšanu soļanka. Tajā RSU absolventi, studenti, darbinieki un draugi reizi mēnesī satiksies virtuālajā telpā, lai diskutētu par dažādiem nopietniem un mazāk nopietniem tematiem. Lai diskusijas raisītos vēl aizraujošākas, vakaru ikreiz iesāks īpaši aicināti viesi, kas īsā un koncentrētā veidā dalīsies ar savām privātajā un profesionālajā dzīvē pārbaudītajām panākumu receptēm.

Pirmā Zināšanu soļanka ar tematu Kas tevi dzen uz priekšu? norisinājās 8. februārī un pulcēja teju 80 cilvēku. Pasākuma dalībnieki klausījās aizraujošos pieredzes stāstos, tostarp RSU absolventes Almas Vītolas atmiņās par dalību vienā no bīstamākajiem skrējieniem pasaulē – 230 km garajā Brazīlijas džungļu ultramaratonā. Pasākumā piedalījās arī RSU Studējošo pašpārvaldes valdes priekšsēdētāja Paula Feldmane – viņa atklāja savus motivācijas avotus, kas ļauj pildīt nopietno lomu pārstāvēt vairāk nekā 8000 RSU studējošo intereses gan universitātes, gan Latvijas līmenī. RSU asociētā profesore Rudīte Koka atklāja savu panākumu atslēgu, kas palīdzējusi iegūt augstu studentu novērtējumu – 2017. gadā viņa saņēma RSU Gada docētāja titulu un 2020. gadā uzvarēja Gada balvas medicīnā nominācijā Gada docētājs.

Tāpat pasākuma dalībniekus aizrāva arī žurnālista un režisora Jāņa Vingra stāsts par piedzīvojumiem karadarbības epicentrā Kalnu Karabahā, kā arī kritiskās domāšanas un zinātnes popularizēšanas kustības SkeptiCafe aizsācēja Edgara Lapiņa padomi, kā neizdegt, izglītojot līdzcilvēkus un saskaroties ar pretestību. Vakara stāstus noslēdza RSU Anatomijas un antropoloģijas direktores profesores Māras Pilmanes pieredzē balstītie zinātnes likumi – tos ievērojot, profesores vadībā medicīnas zinātņu doktora grādu saņēmuši 29 doktoranti.

Nākamā Zināšanu soļanka notiks 8. martā, un pasākuma temats atbilst zīmīgajam norises datumam: kāds ir sievietes noslēpums? Arī šajā reizē vakara ekspertu lomā ir aicināti piedalīties dažādu nozaru pārstāvji – gan sievietes, gan vīrieši, kuri sniegs ieskatu savā unikālajā darba ikdienā saistībā ar vakara tematu. Ekspertu vārdi un viņu pārstāvētie temati tiks atklāti vēlāk.

aa_solanka_80321.png

Aktuālā informācija par pasākumu un vakara runātājiem

Zoom saite dalībai pasākumā

Missing content item.