Pētniecība

2019. gadā RSU Absolventu asociācija sadarbībā ar RSU Studējošo pašpārvaldi izveidoja Zinātnes platformu, kas ļāva veidot plašāku sadarbību starp studentiem, zinātniekiem un pētniekiem, veicinot nozaru attīstību un zinātnes progresu universitātē.

Platformas pastāvēšanas laikā tika iesniegti 28 projekti, no kuriem 25 jau ir noslēgušies. Zinātnes platforma ir veicinājusi studentu iesaisti vairāk nekā pusē dažādos zinātniskos projektos un pētījumos, kas ļāvis zinātniekiem un pētniekiem piesaistīt palīgspēkus savu pētījumu realizēšanai, bet studentiem gūt pieredzi pētniecībā.

Zinātnes platformā pārstāvēti projekti no tādām nozarēm kā sabiedrības veselība, psiholoģija, socioloģija, politika, farmācija, pedagoģija un medicīna.

Sabiedrības veselības institūta pētniece Ilona Gehtmane-Hofmane ir izmantojusi platformu, lai atrastu palīgus diviem projektiem. “Mums izdevās ļoti veiksmīga sadarbība ar Medicīnas fakultātes studenti, abpusēji bagātinājām zināšanas. Rezultātā mums pat tapa kopīga publikācija,” saka pētniece. I. Gehtmane-Hofmane plāno atkārtoti izmantot platformu studējošo iesaistei pētījumos, kā arī iesaka to darīt citiem pētniekiem.

Zinatnes-platforma_inforgrafiks.png