30. aprīlī visā Latvijā norisinājās Eiropas Zinātnieku nakts, kas virtuāli pulcēja vairāk nekā 4000 interesentu, piedāvājot tiešraidē vērot ap 200 dažādas, 15 Latvijas augstskolu un zinātnisko institūtu sagatavotas aktivitātes. Pasākumā, kuru šogad organizēja Latvijas Universitāte, piedalījās arī virkne Rīgas Stradiņa universitātes pārstāvju – kriminologi, ķīmiķi, fiziķi, sabiedrības veselības eksperti, uztura un veselības sporta speciālisti, statistiķi, stomatologi un medicīnisko simulāciju eksperti.

Latvijā Eiropas Zinātnieku nakts pasākumi notika jau 15. gadu un šogad interesentiem visā Latvijā un pasaulē teju 20 paralēlās tiešraidēs piedāvāja virtuāli paviesoties astoņās Latvijas pilsētās – lielākajās Latvijas augstskolās un nozīmīgākajos zinātniskajos centros. Šāgada Zinātnieku nakts tēma bija Zinātnes sasniegumi nākotnei.

Pasākums norisinājās 100 % attālināti platformā zinatniekunakts2021.lv, kur jau pirms pasākuma apmeklētājiem bija iespēja iepazīties ar programmu, atlasot katram vecumam un interesēm atbilstošākos notikumus trīs kategorijās: Mazie pētnieki, Izzinātāji un Lielā zinātne. Kategorijas platformā vērsa uzmanību uz izmaiņām šāgada Zinātnieku nakts mērķauditorijā – šogad pasākumā sev saistošo un interesanto rada ne tikai bērni un jaunieši, bet arī pieaugušie – studenti, zinātnes interesenti un paši zinātnieki.

Programmā pasākuma dalībnieki apmeklētajiem piedāvāja gan tiešraides aktivitātes – lekcijas, diskusijas, viktorīnas, koncertus, ekskursijas, eksperimentu demonstrējumus, autorlasījumus, fiziskās aktivitātes, gan arī jau iepriekš sagatavotus digitālos materiālus – filmas, videoprezentācijas un videolekcijas, pētījumu projektu apskatus, spēlēs u. c. Visas piedāvātās aktivitātes deva apmeklētājiem iespēju komunicēt ar zinātniekiem un rakstiski uzdot jautājumus. Zinātnieku nakts 2021 platforma nodrošināja iespēju apmeklētājiem krāt punktus par aktīvu iesaisti piedāvātajās aktivitātēs. Trīs lielāko punktu skaitu ieguvušie saņems vērtīgas pasākuma dalībnieku sagatavotas balvas. Ap 2000 platformā publicētie komentāri un atzīmes Patīk pie ierakstiem rada pārliecību, ka Zinātnieku nakts 2021 pasākumu izbaudījuši ne tikai paši dalībnieki un organizatori, bet arī pasākuma apmeklētāji, kas rakstiski atzinīgi izteikušies par šāgada pasākuma saturu un norises formātu, kā arī uzdevuši interesējošus jautājumus.