Preses relīzes

Piektdien, 29. septembrī, plkst. 18.00–22.00 Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) zinātnieki un studenti aicina visus interesentus piedalīties Zinātnieku nakts pasākumos universitātes centrālajā ēkā Dzirciema ielā 16. Apmeklētājiem būs iespēja iesaistīties vairākās aizraujošās un izzinošās aktivitātēs, tostarp piedalīties viltus ziņu atmaskošanas spēlē, ķīmisko vielu un fizikālo pamatpatiesību atklāšanas eksperimentos, apskatīties interesantākos 20. gs. anatomiskās kolekcijas eksponātus.

Šogad Zinātnieku nakts tēma ir Zinātnes sasniegumi – ideju inovāciju avots. RSU piedāvās apmeklētājiem plašu aktivitāšu programmu, kas ir saistoša gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Apmeklētāji varēs uzzināt, kā var manipulēt ar cilvēka apziņu medijos un sociālajos tīklos un simulācijas spēlē iemācīties atšķirt viltus ziņas. Tāpat ar virtuālās realitātes briļļu palīdzību varēs ieraudzīt, kā cilvēka organismā darbojas vakcīna, kā arī izmēģināt sevi zobārsta lomā, darbojoties ar 3D zobārstniecības iekārtām. Aktivitātes zobārstniecības sadaļā papildinās uzskates materiāli par to, cik liela nozīme ir žokļu kauliem cilvēka dzīvē un zobārsta darbā.

Pasākuma ietvaros notiks trokšņa līmeņa un iekštelpu gaisa kvalitātes mērījumu demonstrējumu. Interesenti varēs arī noskaidrot sava ķermeņa masas tauku procentuālo sastāvu, kopējo ķermeņa ūdens daudzumu un muskuļu masu, kā arī metabolisko vecumu.

L’Oréal Baltijas 2017. gada stipendijas Sievietēm zinātnē ieguvēja RSU Farmācijas fakultātes Farmācijas ķīmijas katedras docente Renāte Ranka pasākuma apmeklētājiem pastāstīs, kā zinātne mūsdienās cīnās pret ērcēm, un piedāvās interesentiem paskatīties uz ērci tuvplānā. Savukārt RSU muzeja rīkotajā izstādē varēs iepazīties ar RSU darbiniekiem un kolektīviem piešķirtajiem apbalvojumiem, kas veido universitātes radošo garu.

Ar detalizētu pasākuma programmu var iepazīties RSU mājaslapā www.rsu.lv/zinatniekunakts2017.

Zinātnieku nakts ir Eiropas mēroga pasākumus, kas veltīts populārzinātnei un saistošai zināšanu ieguvei. Latvijā Zinātnieku nakts notiks divpadsmito reizi.