Pārlekt uz galveno saturu

Eiropas Eksperimentālo zinātņu olimpiāde (EEZO, iepriekš – Eiropas Savienības dabaszinātņu olimpiāde) ir multidisciplināra, integrēta komandu olimpiāde dabaszinātnēs 15–17 gadu veciem jauniešiem.

Olimpiādes uzdevumi ir kompleksi, problēmorientēti un balstīti galvenokārt uz eksperimentālajiem un praktiskajiem darbiem bioloģijā, ķīmijā, fizikā, kā arī netieši matemātikā, informācijas tehnoloģijās, vides zinātnēs u. c. Katrā komandā piedalās trīs dalībnieki, kas kopīgi risina praktiskos un teorētiskos uzdevumus, lai nonāktu līdz vienotam problēmas risinājumam. Latvija piedalās šajā olimpiādē ar labiem rezultātiem jau vairāk nekā 15 gadus.

  • 2022. gada 10. decembrī tiešsaistē, e-studiju sistēmā estudijas.rsu.lv, norisinājās Eiropas Eksperimentālo zinātņu olimpiādes pirmā atlases kārta. Olimpiādē tika aicināti piedalīties Latvijas skolu 8.–11. klašu skolēni, kuri līdz 2022. gada 31. decembrim nebija sasnieguši 17 gadu vecumu.
    Pirmajā atlases kārtā bija iekļauti gan atvērti, gan vairākizvēļu jautājumi par bioloģiju, ķīmiju un fiziku, kas pārbaudīja skolēnu spējas orientēties iepriekš nepazīstamās dabaszinātņu tematos, analizēt problēmsituācijas, veikt aprēķinus un loģiski spriest.
  • Pēc pirmās kārtas labāko rezultātu ieguvēji tika aicināti uz atlases otro kārtu klātienē Rīgas Stradiņa universitātē 2023. gada 4. februārī. Otrajā kārtā dalībnieki individuāli veica praktiskos darbus katrā dabaszinātņu nozarē (ķīmija, bioloģija, fizika) un parādīja savas iemaņas praktisko eksperimentu veikšanā, prasmi iegūt, apstrādāt un interpretēt rezultātus. Pēc otrās atlases kārtas tiks noteikti 12 labākie skolēni dalībai starptautiskajā olimpiādē.
  • 2023. gadā Eiropas Eksperimentālo zinātņu olimpiāde norisināsies Latvijā no 29. aprīļa līdz 6. maijam.

Olimpiāde Latvijā tiek rīkota sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru.

Uz otro atlases kārtu uzaicināto skolēnu saraksts

Olimpiādes nolikums

Olimpiādes uzdevumi

2021. gada pirmās atlases kārtas uzdevumi

Kontaktinformācija

E-pasts: eezoatrsu[pnkts]lv