Pārlekt uz galveno saturu

Eiropas Eksperimentālo zinātņu olimpiāde (EEZO, iepriekš – Eiropas Savienības dabaszinātņu olimpiāde) ir multidisciplināra, integrēta komandu olimpiāde dabaszinātnēs 15–17 gadu veciem jauniešiem.

Olimpiādes uzdevumi ir kompleksi, problēmorientēti un balstīti galvenokārt uz eksperimentālajiem un praktiskajiem darbiem bioloģijā, ķīmijā, fizikā, kā arī netieši matemātikā, informācijas tehnoloģijās, vides zinātnēs u. c. Katrā komandā piedalās trīs dalībnieki, kas kopīgi risina praktiskos un teorētiskos uzdevumus, lai nonāktu līdz vienotam problēmas risinājumam. Latvija piedalās šajā olimpiādē ar labiem rezultātiem jau vairāk nekā 15 gadus.

Papildu informācija par olimpiādi (angļu valodā)

  • 2022. gada 10. decembrī tiešsaistē, e-studiju sistēmā estudijas.rsu.lv, norisināsies Eiropas Eksperimentālo zinātņu olimpiādes pirmā atlases kārta. Olimpiādē aicināti piedalīties Latvijas skolu 8.–11. klašu skolēni, kuri līdz 2022. gada 31. decembrim nebūs sasnieguši 17 gadu vecumu.
    Pirmajā atlases kārtā paredzēti gan atvērti, gan vairākizvēļu jautājumi par bioloģiju, ķīmiju un fiziku, kas pārbaudīs skolēnu spējas orientēties iepriekš nepazīstamās dabaszinātņu tēmās, analizēt problēmsituācijas, veikt aprēķinus un loģiski spriest.
  • Pēc pirmās kārtas labāko rezultātu ieguvēji tiks aicināti uz atlases otro kārtu klātienē Rīgas Stradiņa universitātē 2023. gada 4. februārī. Otrajā kārtā dalībnieki individuāli veiks praktiskos darbus katrā dabaszinātņu nozarē (ķīmija, bioloģija, fizika) un parādīs savas iemaņas praktisko eksperimentu veikšanā, prasmi iegūt, apstrādāt un interpretēt rezultātus. Pēc otrās atlases kārtas tiks noteikti 12 labākie skolēni, kuri turpinās gatavošanos dalībai starptautiskajā olimpiādē.
  • 2023. gadā Eiropas Eksperimentālo zinātņu olimpiāde no 29. aprīļa līdz 5. maijam norisināsies Latvijā.

Olimpiāde Latvijā tiek rīkota sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru.

Pieteikšanās olimpiādes atlases pirmajai kārtai ir beigusies.

Olimpiādes nolikums

Olimpiādes uzdevumi

2021. gada pirmās atlases kārtas uzdevumi

Kontaktinformācija

E-pasts: eezoatrsu[pnkts]lv