Pārlekt uz galveno saturu

Apraksts

Ģirts Rungainis ir viens no Prudentia dibinātājiem. Bijis viens no Vācijas–Latvijas bankas (tagad – Swedbank) dibinātājiem un tās prezidents (1992–96), Trasta Komercbankas prezidents (1997–99), Latvijas Komercbanku asociācijas (1993–99) un Baltic International Airlines valdes loceklis, kā arī Latvijas premjerministra padomnieks 1999. gadā.

Patlaban Ģ. Rungainis ir Valpro Corp Centrāleiropas un Austrumeiropas vadošā ugunsdzēšamo aparātu korpusu un metāla kannu ražošanas uzņēmuma padomes loceklis. Pirms tam viņš ir bijis padomes priekšsēdētājs a/s Putnu Fabrika Ķekava (2004–10) – Latvijas lielākajā mājputnu audzētavā un pārstrādātājā, padomes priekšsēdētājs Rīgas Fondu biržā (1999–2000), Latvijas Krājbankā (2002.) un Latvijas Kuģniecībā (2002–05) – vienā no pasaules vadošajiem vidējās klases tankkuģu operatoriem, kā arī padomes loceklis Baltijas lielākajā apdrošināšanas uzņēmumā Balta.

Ģ. Rungainis ir vadījis vairākus nozīmīgus uzņēmumu pirkšanas un pārdošanas darījumus Baltijā, ieskaitot Vācijas–Latvijas bankas pārdošanu, Balta sākotnējo publisko akciju piedāvājumu, Latvijas Neatkarīgā Televīzija pārdošanu, Lauma – vadošās Austrumeiropas sieviešu veļas un materiālu ražošanas uzņēmuma akciju kontrolpaketes pārdošanu. Vadījis ELKO Grupa, vienas no lielākajām IT vairumtirgotājiem Centrālās un Austrumeiropas, kā arī NVS reģionā, finanšu investoru piesaistes procesu. Vadīja a/s Lode pārdošanu. Konsultējis Latvijas valdību kā a/s Air Baltic Corporation vairākuma akcionāru uzņēmuma pārvaldē un ar finansēšanu saistītos jautājumos. Vadījis lielākā Latvijas piena pārstrādes uzņēmuma a/s Rīgas piena kombināts investora piesaistes procesu un konsultējis pircēju a/s Valmieras piens pārņemšanas procesā.

Studējis matemātiku un fiziku Latvijas Universitātē, kā arī finanses banku zinības maģistra programmā Stokholmas augstskolā.

Saistītās ziņas