Metodiskās vadības centrs ģimenes medicīnas jomā
Mērķi uz uzdevumi
Par MVI ģimenes veselības jomā
Lai nodrošinātu metodisko vadību ģimenes medicīnas jomā Rīgas Stradiņa universitātē tika izveidots Metodiskās vadības centrs ģimenes medicīnas jomā. Centrs darbojas atbilstīgi 2024. gada 13. augusta Ministru kabineta noteikumiem Metodiskās vadības institūcijas noteikumi.
Metodiskās vadības centrs ģimenes medicīnas jomā ir RSU struktūrvienība, kas izstrādās vienotus profilakses, diagnostikas, ārstēšanas un tās pēctecības principus ģimenes medicīnā, kā arī nodrošinās sistēmisku ārstniecības procesu kvalitātes pārraudzību valstī.
Metodiskās vadības centrs ģimenes medicīnas jomā nodrošinās vienotu veselības aprūpes pakalpojumu vadību, vienotu pieeju veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanā, vienotu kvalitātes uzraudzību, speciālistu apmācību un sekmēs jaunu un progresīvu metožu ieviešanu. Tādējādi iedzīvotājiem tiks nodrošināta iespēja saņemt līdzvērtīgus pakalpojumus – gan satura, gan kvalitātes ziņā neatkarīgi no to sniegšanas vietas, kā arī ārstēšanas process tiks organizēts mērķtiecīgāk, mazinot nevajadzīgo pakalpojumu dublēšanos.
Metodiskās vadības institūciju izveide ir būtisks solis veselības aprūpes pakalpojumu standartizācijā visā Latvijā.
Metodiskās vadības institūcijas | Veselības ministrija
Par MVI ģimenes veselības mērķiem un uzdevumiem
2025. gada prioritātes
- Iedzīvotāju un ģimenes ārstu aptaujas, esošas situācijas izvērtēšanas ietvaros
- Pakalpojumu kvalitātes pārraudzības sistēmas izveide, ietverot resursu, procesu un rezultātu rādītāju sistēmu
- Ideālās prakses modeļa precizēšana, paredzot atšķirīgu modeli atkarībā no prakses atrašanās vietas specifikas
- Pacientu pieredzes (PREM) apkopošanas sistēmas izveide, ietverot PREM satura izveidi un pacientu sniegtas informācijas iegūšanas, apkopošanas un analīzes sistēmas izveidi
- Profilaktisko apskašu satura un biežuma pārskatīšana
- Klīnisko vadlīniju (II tipa cukura diabēta pacientu uzraudzība) aktualizēšana un klīnisko auditu veikšana
- Sadarbības (kopprakšu) modeļa izstrāde
- Priekšlikumu izstrādē jaunā pakalpojumu apmaksas modeļa izveidei, paredzot atšķirīgu samaksu atkarībā no sasniegtajiem kvalitātes rādītājiem
- Ģimenes ārstu sadarbības veicināšana nacionālajā un Eiropas līmenī
Kas mēs esam
Centra darbības pieeja ir praktizējošo ģimenes ārstu pieredzes un RSU zinātniskā potenciāla apvienošana, lai radītu zināšanās un pierādījumos balstītus risinājumus un rekomendācijas, izmantojot citās valstīs aprobētus un pārbaudītus risinājumus veselības aprūpes kvalitātes paaugstināšanai, pacientu veselības radītāju un pacientu pieredzes uzlabošanai. Centrs savā darba paredz profesionālo asociāciju un pacientu organizāciju aktīvu iesaisti.
Darbinieki
Saistītās ziņas




