Kategorija
Informācijas sistēmas

Papildus informācija

Attālinātajās studijās studentam ir nepieciešama precīza un nepārprotama informācija par Zoom tiešsaistes notikumiem un to norises laikiem. Zoom saites e-studijās var izveidot kursa docētājs vai katedru atbalsta personāls. Zoom notikumus nepieciešams plānot un izveidot e-studijās pirms studiju kursa sākuma.

Jebkuru Zoom saiti e-studijās var izveidot kā unikālu vienam notikumam vai kā saiti, kas izmantojama atkārtoti visu studiju kursa norises laiku. Saskaņā ar RSU studentu sniegto atgriezenisko saiti, liels unikālo Zoom notikumu skaits studiju kursā var apgrūtināt aktuālās saites atrašanu, savukārt, novēlota Zoom saites ievietošana var radīt neziņu par nodarbības norisi. Ieteicams mērķtiecīgi samazināt Zoom saišu skaitu, izmantojot vienu tiešsaistes saiti visam studiju kursam.

Semestra sākumā aicinām docētājus atvērt rsu.zoom.us, lai sadaļā Profile pārliecinātos par to, ka Zoom licence ir piešķirta

zoom-profils.jpg

Lai e-studiju kursā   ievietotu Zoom notikuma saiti, ieslēdzot rediģēšanas režīmu klikšķina uz Pievienot aktivitāti vai resursu, tad uznirstošajā logā izvēlas Zoom meeting

2_4.jpg

1. Precīzs un nepārprotams nosaukums, kas informē par šeit paredzētajām Zoom

aktivitātēm.
Ja kursā ir tikai viena veida nodarbības, visām grupām, vienā un tajā pašā laikā, tad visam e-studiju kursam var veidot tikai vienu Zoom saiti un izvietot to kursa sākuma daļā. Saites nosaukumam ir jābūt saturiski informatīvam, piemēram, “Tiešsaistes lekcijas pirmdienās 15.00 – 16.30”; “Praktiskās nodarbības trešdienās 07.04.–26.05.2021”.

3_5.jpg

2., 3. Ja ir vairāki nodarbību veidi vai nodarbību laiki mainās, tad, ievietojot Zoom saiti, sadaļā “Apraksts” ir svarīgi studējošos skaidri informēt par saitē organizētajiem
notikumiem un to laikiem. Studējošajam šī informācija parādīsies šādi:

4_4.jpg

4. Šo iestatījumu atzīmē, lai viena un tā pati Zoom saite tiktu izmantota vairākiem tiešsaistes        notikumiem.       Vienas        Zoom    saites    izmantošana    visā    kursā samazina    risku,    ka    students,    nodarbībai    sākoties,   atvērs        nepareizo    saiti. Šādu saiti nevajadzētu izmantot publiskiem pasākumiem, citu kursu Zoom sesijām,
eksāmeniem vai vieslektoru lekcijām.

Jāpievērš uzmanība, ka atkārtojošā saite nesniegs iespēju novērtēt ar atzīmi katrā Zoom
aktivitātē uzdotos darbus.
Pārbaudes darbam, kurš tiks vērtēts ar atzīmi (eksāmenam, ieskaitei vai nodarbībai) ieteicams veidot atsevišķu Zoom saiti ar atšķirīgiem drošības iestatījumiem. Arī šo Zoom notikumu ir būtiski plānot un izvietot kursā vismaz dažas dienas pirms studiju kursa sākuma.
Ja kursā papildus tiešsaistes lekcijām, paredzētas arī nodarbības atsevišķi grupās (piem., semināri, darbnīcas, praktiskie darbi, laboratorijas darbi u.tml.), tad katrai grupai ieteicams izveidot atsevišķu Zoom notikumu, precīzi norādot aktivitātes veidu, plānotos laikus un grupas numuru, piemēram, “Semināra nodarbības 2020z1 grupai, otrdienās plkst. 9.00”. Zoom saites studiju kursā var padarīt pieejamas diferencēti, katrai grupai rādot tikai to saiti, kura paredzēta tai, savukārt, citām grupām izveidotās saites paslēpjot.
Atsevišķi izveidots un pārskatāmi izvietots Zoom notikums katrai grupai ir ļoti būtisks, sevišķi tajos gadījumos, ja nodarbības katrai grupai vadīs cits docētājs. Jāatceras, ka host tiesības ir Zoom saites veidotājam, citam docētājam Jūsu veidotajā tiešsaistes notikumā nebūs host, bet gan dalībnieka tiesības. Ja notikumā plānoti vairāki docētāji, viņus iespējams pievienot kā alternatīvos host-us vai arī katram pašam veidojama sava saite. Iesakām izvairīties no saišu vienlaicīgas veidošanas, izmantojot vienu licenci.

5. Atkārtojošai saitei ir svarīgi, lai tā būtu izveidota droša - ar paroli aizsargāta “Require meeting password” un ja nepieciešams ar “Enable waiting room” - uzgaidāmās telpas uzstādījumu. Var arī likt arī “Only authenticated users”, kas lekcijas gadījumā ir
būtiski apmeklētības uzskaitei, ja nav neviena ārējā dalībnieka.
Papildus var ģenerēt e-pasta atgādinājumus studējošajiem caur jaunumu forumu. Vienu dienu iepriekš Jaunumu forumā var publicēt Zoom notikuma veidu, plānotās tēmas nosaukumu un laiku, aprakstā iekļaujot plānotās nodarbības darba kārtību un atgādinājumu par to, ko bija nepieciešams sagatavot uz šo tiešsaistes notikumu, norādot arī Zoom notikuma saiti.

Šeit vēlams norādīt Moodle Zoom notikuma saiti. Atverot tiešo Zoom saiti no e-pasta parasti netiek prasīts studenta lietotāja vārds un parole. Ja saite būs vispirms uz Zoom notikumu e-studijās un tad uz Zoom, studentam automātiski tiks paprasīta e-studiju parole un lietotājvārds, pirms viņš tiks klāt tiešajai Zoom saitei. Tas, cita starpā, atvieglos arī Zoom notikuma apmeklētības uzskaiti.