Vārds, uzvārds
Absolventu prakse
Mobilitātes periods

Kā atradi prakses vietu?

Rakstot e-pastus dažādām slimnīcām un nodaļām.

Kādi bija tavi prakses uzdevumi? Apraksti vienu tipisku dienu prakses vietā!

Diena sākās 8.00 ar rīta apspriedi, kur tiek pārrunāti dienas darbi un ārstu sadalījums. Tad tiku iedalīta vai nu stacionārā, vai ambulancē. Stationārā lielākoties darbs bija ar pacientiem, kuri ieradušies uz kataraktas operācijām. Pienākumi – izskaidrot operācijas norisi, veikt acu izmeklējumus pirms operācijas. Ambulancē darbs ar dažādiem pacientiem. Pienākumi: Acu slimību diagnostika, redzes asuma noteikšana, intraokulārā spiediena mērīšana, OCT, USG veikšana u.c.

Kādi bija dzīvošanas apstākļi?

Slimnīca nenodrošināja mājvietu.

Vai piešķirtā stipendija bija pietiekama dzīvošanas izmaksu segšanai?

Nē, bija nepieciešami papildus līdzekļi.

Ieteikumi, padomi citiem studentiem, kas dosies mobilitātē uz šo pilsētu?

Laicīgi meklēt mājvietu (vismaz 2 mēnešus iepriekš) un doties ar ļoti labām vācu valodas zināšanām.

Visjaukākā atmiņa/piedzīvojums no Erasmus pieredzes

Slimnīcā ļoti sakārtota sistēma, darbinieki un pacienti apmierināti ar pastāvošo kārtību. Vīne ir ļoti skaista pilsēta ar bagātīgu kultūru, daudziem muzejiem un atpūtas iespējām.

Visvērtīgākā atziņa/mācība

Biju patīkami pārsteigta par mācību procesu nodaļā. Prakses laikā gandrīz katru nedēļu nodaļā bija arī studenti, kas apguva oftalmoloģijas priekšmetu (4 reizes nedēļā pa 5 stundām dienā), pēc tam viņi devās uz lekcijām universitātē. Studenti tikai veiksmīgi integrēti slimnīcas darbā un īsā laikā ļoti labi apmācīti.