O-Health-Edu – Mutes veselības uzlabošana: vīzija par zobārstniecības izglītību

Projekta vadītājs
Projekta īstenošana
01.11.2019. - 31.08.2022.

Projekta O-Health-edu mērķis ir uzlabot zobārstniecības vajadzību pārvaldību Eiropā ilgtspējīgas attīstības mērķu (IAM) ietvaros, veicot dažādus pasākumus zobārstniecības izglītības jomā.

Projekta galvenais mērķis ir iegūt apstiprinātu un pētniecībā balstītu izpratni par zobārstniecības izglītības realitāti Eiropas Savienības teritorijā. Projekta pamatā ir trīs visaptveroši uzdevumi:

• Sniegt pārskatu par pašreizējo situāciju zobārstniecības izglītībā Eiropā;
• Veicināt Eiropas ieinteresēto personu un politikas veidotāju kopīgu izpratni un redzējumu par to, kā izglītot zobārstniecības speciālistus un ieskicēt prioritātes nākotnei;
• Definēt prioritātes stratēģiskajam redzējumam un atbalstīt pārmaiņas zobārstniecības veselības izglītībā 2030. gadā.

Apraksts

Projekts iesniegts Erasmus+ programmas 2. pamatprogrammas ietvaros (Partnerības inovācijai  un labas pieredzes apmaiņai), un tas ir stratēģiska partnerība augstākās izglītības jomā un atbalsta inovāciju.

Projekta rezultātā tiks veicināta pārredzamība, prasmju un kvalifikācijas atzīšana, kā arī studiju un prakses mobilitātes atbalstīšana un sekmēta pāreju starp izglītību/apmācībām uz darba tirgu. Tā ietvaros tiks nodrošināta automātiska savstarpēja atzīšana, iespēja salīdzināt kvalifikācijas un apmācību rezultātus un uzlabot pakalpojumus un informāciju/vadlīnijas par prasmēm un kvalifikācijām.

Apmācību izcilība tiks izcelta un veicināta:

• sekmējot pašreizējo struktūru stimulēšanu un cilvēkresursu politiku valsts un iestāžu līmenī;
  • veicinot mācībspēku apmācību un labas pieredzes apmaiņu (piemēram, izmantojot sadarbības platformas) jaunos un inovatīvos pedagoģijas veidos, tostarp pielietojot daudzdiscpilionāru pieeju, jaunas mācību programmas izstrādi, tās pasniegšanu un novērtēšanas metodes;
  • apvienojot izglītību ar pētniecību un inovācijām, veicināt uz uzņēmējdarbību vērstas, atvērtas un inovatīvas augstākās izglītības nozares attīstību;
  • veicinot mācību un apmācību partnerības ar komerciāliem un nekomerciāliem partneriem privātajā nozarē.

Projekta konsorciju veido deviņas partneraugstskolas

• UCA, Clermont-Ferrand, Francija (koordinators / projekta vadītājs)
  • Rīgas Stradiņa universitāte, Latvija
  • University of Barcelona, Spānija