Vārds, uzvārds
Absolventu prakse
Mobilitātes periods

Kā atradi prakses vietu?

Prakses vietu atradu, jo dēli trenējas un spēlē basketbola kluba “Juventut Badalona” jaunatnes sistēmā. Tā kā klubu starpā ir cieša sadarbība, noskaidroju, ka “Sant Josep Badalona” basketbola klubam trūkst fizioterapeitu, līdz ar to piedāvāju savu kandidatūru.

Kādi bija tavi prakses uzdevumi? Apraksti vienu tipisku dienu prakses vietā!

Spēlētāju rehabilitācija pēc sporta traumām – dažādu fizioterapijas metožu un tehniku pielietošana ar un bez inventār – sporta traumu profilaktiskie pasākumi, tai skaitā iesildīšanās un atsildīšanās vingrojumu kompleksa pielietošana un apmācība, vingrojumu kompleksu izstrāde, pielietošana un apmācība spēlētājiem ar dažādiem stājas traucējumiem, spēlētāju izglītošana pareizu vingrojumu izpildē un par fiziskās attīstības jauniešu vecumā ietekmējošiem faktoriem.
U17 un U18 komandu spēlētāju novērtēšana, datu apstrāde un rezultātu apkopošana, rekomendāciju izstrāde komandu treneriem.

Tipiska diena prakses vietā:

• U18 un U17 komandu iesildīšana  pirms treniņa un stiepšanās rutīna pēc treniņa.
  • Darbs ar traumas guvušajiem sportistiem no visām vecuma grupām – novērtēšana, vingrojumu un fizioterapijas metožu un tehniku pielietošana, izglītošana.
  • Nedēļas nogalēs – asistēšana U17 un U18 komandu spēlēs.

erasmus_2020_ruta_2.png

Skoliometrija U16 komandas spēlētājai ACL pēc operācijas rehabilitācijas ietvaros.

Kādi bija dzīvošanas apstākļi?

Tā kā prakses laikā biju kopā ar savu ģimeni, dzīvošanas apstākļi bija ļoti labi.

Vai piešķirtā stipendija bija pietiekama dzīvošanas izmaksu segšanai?

Nevaru objektīvi uz šo jautājumu atbildēt, jo dzīvošanas izmaksas tika segtas kopīgi ar ģimeni. Dzīvošanai un ikdienā nepieciešamajām lietām piešķirtā stipendija ir pietiekama.

Ieteikumi, padomi citiem studentiem, kas dosies mobilitātē uz šo pilsētu?

Tā kā Badalona ir Barselonas piepilsēta, mājokļa izmaksas, jo īpaši vasaras sezonā varētu būt diezgan augstas, bet ziemas periodā ir labas. Izmaksas par pārtiku un apģērbu ir tādas pašas kā Latvijā.

Ja pat ir kādi trūkumi, to visu atspēko skaistā daba – ir gan jūra, gan kalni, kur doties aktīvā atpūtā.

Visjaukākā atmiņa/piedzīvojums no Erasmus pieredzes

Katru dienu izmantoju iespēju atvēlēt laiku fiziskām aktivitātēm un peldei Vidusjūrā.

Ļoti priecājos par uzaicinājumu no prakses vietas turpināt sadarbību.

Visvērtīgākā atziņa/mācība

erasmus_2020_ruta.png

Pat ar minimālu fizioterapijas inventāru un aprīkojumu, ir iespējams panākt labus rezultātus sporta traumu rehabilitācijā un profilaksē. Galvenais ir radošums un prasme likt lietā mācībās iegūtās zināšanas.

Iemācījos organizēt un vadīt spēlētāju rehabilitācijas turpināšanu attālināti un tiešsaistē (izmantojot platformu Zoom un lietotni WhatsApp) traumas guvušajiem spēlētājiem.

Attēlā var redzēt, kā notiek rehabilitācijas process U17 komandas spēlētājam pēc potītes pamežģījuma.