25. augustā Latvijas Universitātē notiks 16. Starptautiskais kognitīvo zinātņu, loģikas un komunikācijas simpozijs Telpas un atmiņas saistība: procesi un reprezentācijas.

Galvenie runātāji

Profesors Čarans Ranganats (Charan Ranganath) – Kalifornijas Universitātes Deivisā (ASV) Atmiņas un plasticitātes programmas direktors, neirozinātnes un psiholoģijas profesors, kurš veicis virkni nozīmīgu atklājumu gan atmiņas, gan vadības kontroles izpētē. Viņam ir arī virkne fundamentālu pienesumu klīniskajā neirozinātnē. Prof. Ranganats ir redaktors izdevumā Journal of Neuroscience, kas ir ietekmīgākais neirozinātnes žurnāls pasaulē.

Profesors Aidans Horners (Aidan Horner) no Jorkas Universitātes Lielbritānijā. Viņš ir Jorkas Universitātes Epizodiskās atmiņas laboratorijas vadītājs. Profesora pētnieciskās uzmanības centrā ir atmiņas transformācijas ilgāka laika periodā un neirālo korelātu izpēte atmiņas procesu gadījumā. Īpašs akcents prof. Hornera pētījumos ir ilgtermiņa telpiskā atmiņa un navigācijas procesu izpēte ilgākā perspektīvā. Prof. Horners izmanto plaša spektra metodes – sākot no eksperimentālās psiholoģijas līdz virtuālās realitātes simulācijām, datorsimulācijām un neirālo procesu mērījumiem.

Templa Universitātes izcilības profesore, Templa Universitātes Telpiskās kognīcijas pētniecības laboratorijas (Research in Spatial Cognition (RISC) Lab) vadītāja Nora Ņūkomba (Nora Newcombe) – pasaulē nozīmīgākā telpiskās uztveres pētniece vecumposmu griezumā. Prof. Ņūkomba ir Starptautiskās prāta smadzeņu izpētes un izglītības biedrības (International Mind Brain Education Society (IMBES)) prezidente, daudzu apbalvojumu ieguvēja, tostarp Viljama Džeimsa balvas laureāte, kas ir nozīmīgākais apbalvojums psiholoģijas nozarē pasaulē. Prof. Ņūkomba ir Amerikas Mākslas un zinātņu akadēmijas locekle. Prof. Ņūkomba attīstīja vecumposmu izpēti telpiskās uztveres jomā, kāda tā šobrīd pazīstama pasaulē. Tāpat daudzo nozīmīgo pienesumu vidū ir pētījumi par cilvēka navigācijas spējām un to saistību ar atmiņu gan uzvedības, izturēšanās, gan arī neirālo procesu analīzes griezumā.

Plašāka informācija par simpoziju

Plašāka informācija par ielūgtajiem runātājiem

Atbalstītāji

Pasākumu organizē Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes Uztveres un kognitīvo sistēmu laboratorija sadarbībā ar Rīgas Stradiņa Universitāti, Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultāti un RSU Anatomijas muzeju. Pasākums tiek īstenots ar Roberta Blumberga, Andreja Eglītes, bezpeļņas organizācijas Friends of the University of Latvia un Latvijas Universitātes fonda atbalstu. Finansiāls atbalsts tiek saņemts arī no ERAF projekta Nr. 1.1.1.5/18/I/016 Latvijas Universitāte un institūti Eiropas pētniecības telpā – ekselence, aktivitāte, mobilitāte, kapacitāte.

Norises vieta

Telpa