Lēdijas Adas Lavleisas balvu šogad saņēmusi arī Rīgas Stradiņa universitātes Bioinformātikas pētniecības grupas zinātniskā asistente Katrīna Daila Neiburga. 10. decembrī, kas ir pirmās programmētājas Adas Lavleisas dzimšanas diena, tiešsaistē notiks viņas vārdā nosauktās un Čārlza Bebidža balvas laureātu paziņošana.

Skatīties tiešraidi Zoom platformā
ID: 959 6389 2205; parole: 049659

Pasākumā būs iespējams dzirdēt nelielu stāstījumu par Lēdiju Adu Lavleisu un Čārlzu Bebidžu un balvu laureātu prezentācijas.

Pasaulē pirmās programmētājas un angļu matemātiķes lēdijas Adas Lavleisas vārdā nosaukto balvu ik gadu piešķir jau kopš 1986. gada. Balvai pieteikties bija aicinātas Latvijas augstskolas pamatstudiju vai maģistra programmu studentes, kas veiksmīgi veic zinātnisko vai praktisko darbu datorikā, matemātikā vai to popularizēšanā sabiedrībā.

Missing content item.

Dalībnieki