Ceturtdien, 27. septembrī, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) notiks Rouhemptonas Universitātes (Lielbritānija) asociētā profesora Edvarda Lī Gibsona (Dr. Edward Leigh Gibson) un profesores Janīnas Petkevičienes (Janina Petkevičienė; Kauņa, Lietuva) vieslekcijas, kuras organizē RSU Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes Sporta un uztura katedra.

Īsumā par vieslektoriem

assoc_prof_gibson.pngAsociētais profesors Edvards Lī Gibsons (attēlā) ir ieguvis psiholoģijas doktora grādu Birmingemas Universitātē. 1989. gadā asoc. prof. Gibsons pievienojās Londonas Neiroloģijas institūtam, kur pievērsās ēstgribas, trauksmes un stresa neiroķīmijas pētniecībai. 2005. gadā asoc. prof. Gibsons ieguva arī uztura speciālista (dietologa) kvalifikāciju.

prof_petkeviciene.pngProfesore Janīna Petkevičiene (attēlā) ir ieguvusi doktora grādu un ārsta diplomu Kauņas Medicīnas institūtā. Kopš 2010. gada prof. Petkevičiene ir Kauņas Medicīnas institūta Kardioloģijas institūta jaunākā pētniece, kā arī Kauņas Medicīnas universitātes Biomedicīnas pētījumu institūta Profilaktiskās medicīnas nodaļas vecākā pētniece.

Asoc. prof. E. L. Gibsona vieslekcijas temati

• Drivers and barriers in children’s eating and drinking
  • Cognitive deficits associated with obesity and diabetes: is poor glucoregulation responsible?
    Lekcijas norises laiks: no 11.10 līdz 12.40

Prof. J. Petkevičienes vieslekcijas temats

• Nutrition and chronic noncommunicable diseases in Lithuania: trends over the last decades
    Lekcijas norises laiks: no 12.50 līdz 14.20
Vieslekcijas notiks angļu valodā. Tās laipni aicināti apmeklēt studenti, darbinieki un citi interesenti!

Norises vieta

Telpa