Otrdien, 19. decembrī, Latvijas Nacionālās bibliotēkā (LNB) notiks Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Komunikācijas fakultātes asociētā profesora Klāva Sedlenieka lekcija Vai cilvēku sugai raksturīgi veidot ģimeni? Antropoloģiski ieskati aktuālajās diskusijās. Lekciju varēs skatīties tiešraidē LNB YouTube kanālā un Facebook lapā, kā arī RSU Facebook lapā.

Gan Latvijā, gan arī citur mūsdienu pasaulē daudz tiek runāts par to, kas ir ģimene. Daži uzskata, ka tā ir sabiedrības pamats, kamēr citi domā, ka tikai noteikta veida ģimenes ir uzskatāmas par dabiskām. Šajā lekcijā centīšos dot ieskatu par to, kā uz šo jautājumu raugās antropologi, kas pēta cilvēku sadzīvi dažādos laikos un dažādās sabiedrībās. Mēģināsim saprast, vai eksistē kāds normālais ģimenes modelis un vai vispār varam runāt par ģimeni kā nepārprotami universālu parādību. Vai varam runāt par dabisko ģimeni, un, ja varam, tad ko tad ar to darīt? Pārrunāsim arī dažus uzskatus par latviešu sabiedrību un ģimeni tajā.

1912_k_sedlenieks_kopejais_1920x1080.png

Telpa