Frīdriha Eberta fonds un Latvijas Antropologu biedrība aicina uz Deivida Greibera grāmatas Parāds: pirmie piectūkstoš gadi izdevuma latviešu valodā atvēršanas pasākumu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 15. martā plkst. 16.

Deividu Greiberu (David Rolfe Graeber, 1961.–2020.) pamatoti dēvē par vienu no ietekmīgākajiem un populārākajiem mūsdienu domātājiem sociālās antropoloģijas jomā. Viņa grāmatas, tulkotas daudzās valodās, pazīst un lasa visā pasaulē; tās guvušas plašu atzinību gan akadēmiskajās, gan sociālo aktīvistu aprindās. Greibera slavenākajā darbā Parāds: pirmie piectūkstoš gadi (nosaukums angļu valodā – Debt: The First 5,000 Years) nauda, tirgi, ekonomika atklājas nevis kā abstrakti jēdzieni, bet kā senseni politiski un sociāli iedibinājumi ar atšķirīgām izpausmēm dažādās sabiedrībās.

Grāmatas atklāšanu ievadīs diskusija Parāda ētika Latvijā: kam jāmaksā par parādiem? Diskusiju vadīs Oksfordas Universitātes asociētā profesore Dace Dzenovska, tajā piedalīsies Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta vadošais pētnieks Andris Saulītis, komunikācijas zinātnes doktore un stratēģiskā biznesa konsultante Olga Procevska un Rīgas Stradiņa universitātes asociētais profesors Klāvs Sedlenieks. Pasākuma otrajā daļā paredzētas sarunas neformālā gaisotnē.

Lai apmeklētu pasākumu, lūdzam reģistrēties.

D. Greibera grāmatas Parāds: pirmie piectūkstoš gadi izdevums latviešu valodā ir nekomerciāls, un tas būs pieejams visās lielākajās Latvijas bibliotēkās. Interesenti no augstskolām, citām mācību un sabiedriskajām iestādēm, kā arī nevalstiskajām organizācijām tiek lūgti sazināties ar izdevēju pa e-pastu terbataPCatgmail[pnkts]com.

greibers_fb_event1.jpg

Norises vieta

Tā kā Rīgas Stradiņa universitāte ir publiska iestāde, pasākuma laikā jūs varat tikt fotografēts un/ vai filmēts. Fotogrāfijas un video var tikt publicēts universitātes mājaslapā, sociālajos medijos u. tml. Vairāk par savām tiesībām un iespēju iebilst pret šādu datu apstrādi varat uzzināt RSU Privātuma politikā. Ja iebilstat pret personas datu apstrādi, lūdzam par to informēt, rakstot uz rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

As Rīga Stradiņš University (RSU) is a public institution you could be photographed and/or filmed during the event. Your personal data might be used to further the interests of RSU, e.g. for marketing or communication activities (incl. social media coverage). Read more about your rights see the RSU Privacy Policy. Should you have any objections to your personal data being processed please inform us via e-mail at rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

Datums: