Pārlekt uz galveno saturu

13. novembrī Rīgas Stradiņa universitātē notiks cikla Mašīnmācīšanās pamati trešais vebinārs Ievads mašīnmācīšanā un programmēšanas valodā "Python".

Par lektoru

Dr. sc. ing. Uldis Doniņš ir RSU Informācijas tehnoloģiju departamenta Informācijas sistēmu nodaļas vadītājs. Uldis ir paplašinājis savas zināšanas un pieredzi mašīnmācīšanās (machine learning) un datietilpīgā skaitļošanas (data intensive computing) jomās Bufalo Universitātes, ASV, Inženierzinātņu un lietišķo zinātņu fakultātē. Mašīnmācīšanās kā daļa no mākslīgā intelekta nozares nodrošina datorsistēmu mācīšanās un lēmumu pieņemšanas iespējas, balstoties uz pieejamajiem datiem, izmantojot dažādus uzraudzītās (supervised), nepārraudzītās (unsupervised) un stimulētās (reinforcement) mācīšanās modeļus. Datietilpīga skaitļošana risina jautājumus attiecībā uz dažādiem datu formātiem, glabāšanas modeļiem, programmatūras arhitektūru, programmēšanas modeļiem un algoritmiem, kā arī rīkiem liela apjoma datu analīzei.

Par vebināru ciklu

Pieaugot skaitļošanas tehnikas jaudai un iespējām, mākslīgā intelekta risinājumi ieņem arvien lielāku lomu dažādu procesu norisē un veikšanā. Mašīnmācīšanās kā daļa no mākslīgā intelekta jomas nodrošina datora apmācīšanos un lēmumu pieņemšanu, pamatojoties uz pieejamajiem datiem. Vebinārā tiks apskatīts, kas ir mašīnmācīšanās, tās veidi un algoritmi, kā arī sniegts ieskats datu apstrādē un izmantošanā mašīnmācīšanās algoritmu realizācijā. Vebinārā tiks aplūkoti aktuālie mašīnmācīšanās algoritmi un to realizācijas iespējas, izmantojot Python, vienu no populārākajām programmēšanas valodām.

Katrs vebinārs tiks organizēts divās daļās: teorētiskā un praktiskā. Praktiskajā dāļā dalībniekiem būs iespēja realizēt mašīnmācīšanās algoritmus, izmantojot programmēšanas valodu Python.

Priekšnosacījumi

  • Pamatzināšanas par datu struktūrām, praktiska pieredze elektronisko tabulu lietošanā datu analīzei (piemēram, Microsoft Excel)
  • Klēpjdators vai galda dators ar interneta pieslēgumu, tīmekļa kameru un mikrofonu aktīvai dalībai tiešsaistes seminārā
  • Uzstādīta Python programmēšanas vide (instrukcijas pieejamas reģistrētajiem dalībniekiem)
  • Pieredze Python vai citā programmēšanas valodā nav obligāta, bet ir vēlama
Darba valoda: latviešu vai angļu; ja reģistrējas ārvalstu studenti vai pētnieki, tad tikai angļu.

Nākamie vebināri šajā ciklā

27. novembrīUzraudzītā mācīšanās. Klasifikācija (2. daļa)
11. decembrīNepārraudzītā mācīšanās

PieteiktieS

Norises vieta

Datums:

Kontaktinformācija