Vēlies attīstīt prasmi izteikties vienkārši, gatavojot publicitātes materiālus par saviem pētījumiem un projektiem? Šoreiz RSU Doktorantūras skola piedāvā piedalīties četru semināru ciklā par vienkāršās valodas izmantojumu populārzinātniskajā valodā. Tajā būs iespēja praktiski uzlabot savas prasmes rakstīt viegli uztveramus tekstus, lai veiksmīgāk uzrunātu plašāku sabiedrību.

Doktoranti, pētnieki un docētāji aicināti apmeklēt RSU Doktorantūras skolas rīkoto semināru ciklu Kā izmantot vienkāršo valodu, populārzinātniski rakstot. Lai nodrošinātu iespēju pielietot mācību laikā radītos tekstus Doktorantūras skola sadarbībā ar RSU Komunikācijas departamentu piedāvās iespēju labākajiem tekstiem nonākt Latvijas Sabiedrisko mediju tīmekļvietnes LSM.lv sadaļā RSU Zinātnes ekspresis.

Semināru cikls notiks tiešsaistē platformā Zoom.

Par lektori

Semināru ciklu vadīs valodniece, tulkotāja un iedarbīgas komunikācijas lektore Aiga Veckalne.

Aiga vada seminārus un praktiskas nodarbības par lietišķo saraksti, elektroniskās saziņas etiķeti latviešu un angļu valodā, vienkāršo un vieglo valodu, iekļaujošo valodu un citiem tematiem. Starptautiskās vienkāršās valodas asociācijas biedre. Palīdz organizācijām pārrakstīt tekstu vienkāršajā un vieglajā valodā.

Vairāk

Iepriekš Skrivanek Grupa Centrālās un Austrumeiropas reģiona vadītāja un Ventspils Augstskolas mācību prorektore. Mācījusi latviešu valodu un Latvijas kultūru un literatūru Sietlas Vašingtonas Universitātē ASV. Izglītība: profesionālais maģistra grāds uzņēmējdarbības vadībā (Rīgas Ekonomikas augstskolā) un bakalaura grāds baltu filoloģijā (Latvijas Universitātē). Šobrīd studē doktora studiju programmā Valodniecība. Aiga docē Ventspils Augstskolas Tulkošanas studiju fakultātē un Rīgas Stradiņa universitātes Sociālo zinātņu fakultātē. Aigas tulkojumā iznākušas vairākas grāmatas, piemēram, Džeimsa Nestora Elpa, Metjū Volkera Kāpēc mēs guļam, Džeja Šetija Domā kā mūks, Monikas Kompaņīkovas Piektā laiva, Katarīnas Kucbelas Aube.

aiga veckalne

Saturs

12.04.

Tematika

• Vienkāršās valodas (plain language) pamatprincipi un tendences pasaulē un Latvijā
  • Piekļūstamības jēdziens
  • Rūpes par lasītāju un lasītāja laika respektēšana
  • Vienkāršās un sarežģītās (birokrātiskās) valodas atšķirības

Dažu jomu piemēru analīze

26.04.

• Iedarbīgākie vienkāršās valodas (plain language) līdzekļi
  • Vienkāršā valoda zinātnes valodas kontekstā

Teksta pārrakstīšana vienkāršajā valodā

10.05.

Tematika

• Kā vienkāršojot nepazaudēt galveno vēstījumu un zinātnisko precizitāti

Praktiskie uzdevumi

Indiviudāls darbs ar dalībnieku tekstu pārrakstīšanu vai izveidi vienkāršajā valodā

17.05.

Tematika

• Atgriezeniskā saite par dalībnieku paveikto, biežākās kļūdas un ieteikumi
  • Liekvārdības mazināšanas ieteikumi

7.06.

• Informācijas piekļūstamības uzlabošana
  • Kopsavilkuma izveide vieglajā valodā
Telpa
Zoom

Tā kā Rīgas Stradiņa universitāte ir publiska iestāde, pasākuma laikā jūs varat tikt fotografēts un/ vai filmēts. Fotogrāfijas un video var tikt publicēts universitātes mājaslapā, sociālajos medijos u. tml. Vairāk par savām tiesībām un iespēju iebilst pret šādu datu apstrādi varat uzzināt RSU Privātuma politikā. Ja iebilstat pret personas datu apstrādi, lūdzam par to informēt, rakstot uz rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

As Rīga Stradiņš University (RSU) is a public institution you could be photographed and/or filmed during the event. Your personal data might be used to further the interests of RSU, e.g. for marketing or communication activities (incl. social media coverage). Read more about your rights see the RSU Privacy Policy. Should you have any objections to your personal data being processed please inform us via e-mail at rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

Datums: