Trešdien, 25. oktobrī, plkst. 11.00 Rīgas Stradiņa universitātes Hipokrāta auditorijā (Dzirciema iela 16) sāksies atklātā domnīca Ieraugi nezināmo – inovatīvā vakcinācija. Domnīcā par imunizācijas situāciju Latvijā, jauno vakcīnu sniegtajām iespējām un vakcinācijas aptveri Latvijā diskutēs ārsti, infektologi un Slimību profilakses un kontroles centra eksperti.

Tiks demonstrēts 3D video par to, kā vakcinācija veido cilvēka imunitāti, un prezentēti jaunas pacientu aptaujas dati, kas atklāj, ka tikai puse ģimenes ārstu regulāri ar saviem pacientiem pārrunā vakcinācijas jautājumus.

Domnīcas dalībnieki

• Latvijas Pediatru asociācijas prezidente Ilze Grope
    • Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Vakcinācijas centra vadītāja Dace Zavadska
    • Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību uzraudzības un imunizācijas nodaļas epidemioloģe Ieva Kantsone
    • Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu slimību klīnikas vadītāja Dace Gardovska
    • Rīgas Stradiņa universitātes profesore un infektoloģe Angelika Krūmiņa
    • Ģimenes ārste, RSU Medicīnas fakultātes docētāja Gunta Tīcmane

Daži fakti

• Pirmo reizi Latvijā radīts informatīvs 3D video par vakcināciju.
    • Tikai 50 % ģimenes ārstu regulāri informē pacientus par vakcinācijas nepieciešamību.
    • Cilvēki ir slikti informēti par jaunajām vakcīnām, lēmumus par vakcināciju joprojām ietekmē mīti.
    • Jauno vakcīnu izstrāde pasaulē vieš daudz cerību. Cik drīz varēsim vakcinēties pret iesnām, vēzi vai HIV?

Norises vieta

Telpa