Trešdien, 7. martā, pulksten 18.00 Rīgas Stradiņa universitātes aulā būs iespēja dzirdēt PIKC NMV Emīla Dārziņa Mūzikas skolas simfoniskā orķestra koncertu Pa ceļam uz dienvidiem diriģenta Andra Vecumnieka vadībā.

Audzēkņi kopā ar diriģentu sagatavojuši koncertprogrammu ar franču komponista, impresionista Kloda Debisī smalkajām un muzikāli krāsainajām klavieru miniatūrām – pārlikumiem simfoniskajam orķestrim, kā arī Jozefa Haidna 103. simfoniju mi♭ mažorā, kas pazīstama ar asprātīgo nosaukumu Ar timpānu tremolo.

Koncerta nosaukums Pa ceļam uz dienvidiem tapis saistībā ar EDMV simfoniskā orķestra gatavošanos koncertbraucienam uz Eiropas dienvidu salu Maltu šā gada 16.–25. martā. Pirms došanās uz tālo Maltu, orķestra mākslinieki pa ceļam uz dienvidiem vispirms vēlas piestāt Pārdaugavā, Rīgas Stradiņa universitātes aulā, lai ar cītīgi gatavoto un iestudēto koncertprogrammu priecētu savus draugus, radus un mūzikas mīļotājus.

Kopš 2017. gada Rīgas Stradiņa universitāte ir PIKC NMV Emīla Dārziņa Mūzikas skolas sadarbības partneris – EDMV audzēkņiem ir iespēja sniegt gan solo, gan kameransambļu un simfoniskā orķestra koncertus RSU aulā, pilnveidojot savu skatuves un koncertēšanas pieredzi ārpus skolas, kā arī bagātinot RSU aulas koncertdzīvi.

PIKC NMV Emīla Dārziņa Mūzikas skola 2017. gadā pieteica dalību ERASMUS+ programmā ar projektu Eiropas mobilitāte jauno mūziķu profesionālai izaugsmei (YOUNG MUSIC PRO), kā rezultātā starp skolu un Valsts izglītības attīstības aģentūru (NA – Nacionālo aģentūru) tika noslēgts finansējuma līgums, lai jau pēc nepilna gada EDMV audzēkņi – simfoniskā orķestra mūziķi, diriģents un skolas pedagogi dotos profesionālās mūzikas izglītības un starpkultūru pieredzes apmaiņas braucienā uz Maltu. Par projekta sadarbības partneri tika izraudzīta Maltas Johana Štrausa Mūzikas skola, kura atbilst augstiem profesionālās mūzikas izglītības standartiem tāpat kā PIKC NMV Emīla Dārziņa Mūzikas skola, kā arī tādēļ, ka Eiropas Savienības dienvidu reģiona norises mūzikā un mūzikas izglītības jomā EDMV pedagogiem un audzēkņiem ir daudz mazāk iepazītas salīdzinājumā ar Baltijas un Ziemeļu valstīm. Maltā EDMV audzēkņi sniegs vairākus koncertus, kā arī kopā ar pedagogiem piedalīsies Maltas Johana Štrausa Mūzikas skolas mācību stundās, lai gūtu abpusēju pieredzi – celtu savu kvalifikāciju, mācoties no citu valstu profesionālās mūzikas izglītības pedagogiem, kā arī dalītos ar savu bagātīgo pieredzi mūzikā un profesionālajā mūzikas izglītībā.

koncerts_pa_celam_uz_dienvidiem.jpg

Norises vieta