Filmu un lekciju ciklā Kino laboratorija 30. martā rādīs 2014. gada spēlfilmu Nakts reportieris (Nightcrawler), kuras režisors ir Dens Gilrojs (Dan Gilroy).

Šīs amerikāņu spēlfilmas galvenais varonis ir jauns vīrietis Luijs Blūms (lomā – Džeiks Gilenhols), kurš sāk strādāt par ārštata žurnālistu, kas veido reportāžas no traģēdiju vietām, nosedzot noziegumu, slepkavību, autoavāriju tēmas. Viņa karjera ir negaidīti strauja – no iesācēja viņš ātri vien kļūst par cinisku un ietekmīgu spēlētāju mediju biznesā, manipulējot un nemitīgi pārkāpjot "sarkanās līnijas".

Šoreiz domu apmaiņa notiks pēc filmas seansa. Dramaturgs, RSU docētājs Lauris Gundars (Komunikācijas studiju katedra) atklās šīs Holivudas filmas uzbūves mehānismu un veidu, kā tajā tiek komunicēts vēstījums. Pirms filmas būs kino teorētiķes, RSU docentes Ditas Rietumas (Komunikācijas studiju katedra) komentārs par filmu, kurā izmantota tā dēvētā neo noir estētika.

Pasākums top sadarbībā ar nodibinājumu Kinoskola.

Ieeja – brīva.

RSU-Kino-laboratorija-2020-lead.gif

Dalībnieki

Norises vieta

Telpa
aula

Tā kā Rīgas Stradiņa universitāte ir publiska iestāde, pasākuma laikā jūs varat tikt fotografēts un/ vai filmēts. Fotogrāfijas un video var tikt publicēts universitātes mājaslapā, sociālajos medijos u. tml. Vairāk par savām tiesībām un iespēju iebilst pret šādu datu apstrādi varat uzzināt RSU Privātuma politikā. Ja iebilstat pret personas datu apstrādi, lūdzam par to informēt, rakstot uz rsuatrsu[pnkts]lv.

As Rīga Stradiņš University (RSU) is a public institution you could be photographed and/or filmed during the event. Your personal data might be used to further the interests of RSU, e.g. for marketing or communication activities (incl. social media coverage). Read more about your rights see the RSU Privacy Policy. Should you have any objections to your personal data being processed please inform us via e-mail at rsuatrsu[pnkts]lv.

Datums: