praktiska-antropologija-vaks-istais.jpg22. februārī plkst. 15.00 Rīgas Stradiņa universitātes centrālās ēkas bibliotēkā notiks doc. Ilvas Duļevskas un asoc. prof. Silvijas Umbraško grāmatas Praktiskā antropoloģija atvēršanas svētki.

Antropoloģija kā zinātne pasaulē strauji attīstījās 18. gadsimtā, un jau 19. gadsimtā Eiropā tika organizētas pirmās antropologu biedrības. Latvijā plašus antropoloģiskos pētījumus aizvadītā gadsimta sākumā aizsāka profesors Gastons Viktors Bakmans, kura darbu pēcāk turpināja profesors Jēkabs Prīmanis. Tieši profesors J. Prīmanis 1937. gadā izstrādāja pirmo fiziskajai antropoloģijai veltīto izdevumu latviešu valodā – Ievads antropoloģijas metodikā (somatoskopija, somatometrija).

Pēc vairāk nekā 80 gadu pārtraukuma tapusi jauna grāmata Praktiskā antropoloģija, kurā īsi aplūkota fiziskās antropoloģijas vēsture un pētījumi Latvijā. Atšķirībā no Jēkaba Prīmaņa darba šajā grāmatā ir aprakstīts ķermeņa satvars, raksturotas sekundārās dzimumpazīmes, norādīti ķermeņa konstitucionālie tipi un analizēta ķermeņa stāja un pēdas.

Izdevums domāts augstskolu studentiem, ārstiem un interesentiem.

Grāmatas recenzents: Dr. habil. med. profesors Haralds Jansons

Dalībnieki

Norises vieta

Telpa