nov
Ideju foruma “TEDxRiga 2018” tiešraide no Nacionālās bibliotēkas
Dzirciema iela 16, Rīga, LV-1007
Bibliotēka, G korpuss, I stāvs

2. novembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notiks septītais forums TEDxRiga, kurā visas dienas garumā savās idejās dalīsies vairāk nekā 20 atzīti runātāji un mākslinieki. Viņu vidū – stratēģiskās komunikācijas eksperts Jānis Sārts, fonda atvērtai sabiedrībai DOTS vadītāja Ieva Morica, improvizators un radio raidījumu vadītājs Kaspars Breidaks, IT izglītības entuziaste Elīna Ingelande, Rīgas Stradiņa universitātes politikas zinātnieks un TV moderators Mārtiņš Daugulis, RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikas ārsts un docētājs Artūrs Miksons, žurnāliste Nellija Ločmele un citi.

Šogad sadarbībā ar LNB konference tiešraidē bezmaksas būs skatāma arī 10 Latvijas reģionālajās un sešās augstskolu bibliotēkās, tai skaitā RSU bibliotēkā. Interesenti aicināti sekot foruma tiešraidei RSU bibliotēkā, pirmajā stāvā, no plkst. 9.00 līdz 17.00. Pasākuma oficiālās valodas – angļu un latviešu.

Par TEDxRiga 2018 tēmu izvēlēts vadmotīvs Bring the Light jeb Apgaismība. TEDxRiga organizatoru komandas pārstāvis Pāvils Jurjāns stāsta: “Ar šāgada TEDxRiga vadmotīvu vēlamies pievērst uzmanību tam, ka gaisma ir visur. Tā ir Latvijas spilgtajos talantos un spožajās idejās, kas atbalsojas visā pasaulē, gaišajos prātos un degošajās acīs. Laiks šo gaismu ieraudzīt, absorbēt, iemiesot un izplatīt, uz ko mudināsim arī četrās tematiskās foruma sesijās. Kad vēl labāk paraudzīties uz visu no gaišās puses, ja ne gada tumšākajā laikā un Latvijas jubilejas mēnesī?”

Īsumā par runātājiem

• Jānis Sārts vairāk nekā 20 gadu gādā par Latvijas drošību. Bijis Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs, vadījis aizsardzības sekciju Latvijas delegācijai NATO un ES, bijis Nacionālās kiberdrošības padomes priekšsēdētājs un veidojis Latvijas kiberdrošības politiku. Šobrīd J. Sārts vada NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centru, kas pēta un testē idejas un pieejas saistībā ar informācijas drošību.

• Ieva Morica – vadītāja fondam atvērtai sabiedrībai DOTS, kas vislabāk pazīstams, pateicoties ikgadējam sarunu festivālam Lampa. Vairāk nekā divas desmitgades Ievas darbs veltīts tam, lai stiprinātu demokrātiju, sociālo uzņēmējdarbību un iekļaušanu. Pēdējos gados Ieva strādā pie festivāla Lampa, kas uz atklātām sarunām pulcējis vairāk nekā 16 tūkstošus cilvēku ar atšķirīgām interesēm un viedokļiem.

• Kasparu Breidaku apvij pozitīvisms, harizma, entuziasms un humors. Viņš ir cilvēks orķestris: radio raidījumu un pasākumu vadītājs, aktieris un improvizācijas teātra Spiediens līdzdibinātājs. Pēc uzstāšanās Čikāgā Kaspars atgriezās Latvijā un ir pārstāvējis Latviju dažādos starptautiskos improvizācijas šovos un festivālos Francijā, Spānijā, Vācijā, Dānijā, Somijā un Igaunijā. Viens no viņa mērķiem ir popularizēt improvizācijas mākslu Latvijā.

• Elīnas Ingelandes sapnis ir padarīt Latviju par Baltijas Silīcija ieleju. Viņa kopā ar draudzeni Lindu Sinku izveidoja Learn IT – pirmo programmēšanas skolu bērniem Latvijā, kas palīdz apgūt IT pasaules pamatus. Viņa tic, ka ir svarīgi mācīt un motivēt bērnus kļūt par konkurētspējīgiem IT profesionāļiem, tādējādi liekot pamatus modernai, tehnoloģijās balstītai sabiedrībai.

• Mārtiņš Daugulis visvairāk pazīstams kā TV personība un raidījumu vadītājs, taču šis ir tikai viens viņa profesionālās dzīves aspekts. Viņš ir arī atzīts politikas zinātnes eksperts, doktora grāda kandidāts un pasniedzējs Rīgas Stradiņa universitātē. Viņš pēta stratēģisko un politisko komunikāciju, ES identitāti un attīstību, kā arī starptautiskās attiecības ar Ķīnu.

• Nellija Ločmele ir žurnāliste un iknedēļas žurnāla IR galvenā redaktore un līdzdibinātāja. Sākusi karjeru deviņdesmitajos, viņa sniegusi būtisku ieguldījumu žurnālistikā un sabiedrībā kopumā, iestājoties par neatkarīgu žurnālistiku un atklājot nozīmīgus notikumus, tostarp korupciju valdības augstākajā līmenī. Pazīstama ar godīgumu un cīņu par taisnību, Nellija ir pārliecināta, ka kvalitatīva žurnālistika ir valsts nākotnes pamatā.

TED ir starptautiska bezpeļņas organizācija ar devīzi Idejas, ar kurām vērts dalīties (Ideas Worth Spreading). Organizācijas pamatmērķis ir iepazīstināt plašāku publiku ar dažādu nozaru speciālistu radītām idejām cilvēces attīstībai un dzīves kvalitātes un apkārtējās vides uzlabošanai. TED kustības ietvaros izcili cilvēki dalās ar savām idejām līdz 18 minūtēm ilgās prezentācijās, iepazīstinot skatītājus ar savām idejām un sasniegumiem. Interneta vietnē TED.com šo prezentāciju video skatīti jau vairāk nekā miljards reižu.

TEDx ideju forumus savās pilsētās reizi gadā saskaņā ar TED izsniegto licenci rīko lielākie šīs organizācijas aktīvisti no visas pasaules. Tā ir iespēja ne vien popularizēt TED idejas dažādās pasaules malās, bet arī iesaistīt krietni plašāku runātāju un klausītāju loku savstarpējā komunikācijā, pasauli mainošu ideju veicināšanā un šo ideju pārvēršanā reālos darbos.

Norises vieta

Telpa