17 gadu laikā, no 2000. līdz 2017. gadam, imigrantu skaits Islandē pieauga no 8500 līdz 36 tūkstošiem. Valsts ziemeļu daļā 2015./16. gadā veiktā pētījumā 82 % no ieceļotājiem atzīmējuši, ka ar savu dzīvi Islandē ir vai nu “ļoti apmierināti” vai “apmierināti”.

Lielākoties to pētījumu fokusā, kas skar imigrantu populāciju, ir problēmaspekti, piemēram, diskriminācija, aizspriedumi un dažāda veida grūtības, ar ko ieceļotāji sastopas savā jaunajā mītnes zemē. Tikmēr profesors Markuss Mekls (Markus Meckl) pievēršas tieši tiem aspektiem, kas ir pamatā augstajai imigrantu apmierinātībai ar dzīvi. Profesora Mekla ieskatā, šī uzmanības pārnešana uz laimes un labklājības aspektiem palīdzētu mainīt arī sabiedrības viedokli par imigrāciju kā problēmu, nevis iespēju avotu.

nordplus_logo.jpgProfesors M. Mekls ir RSU partneraugstskolas, Islandes Agireiri Universitātes, pasniedzējs un RSU maģistra studiju programmas Komunikācija un mediju studijas regulārs viespasniedzējs. Pēdējo gadu laikā publicējis vairākus pētījums par migrāciju un politiku no Islandes skatpunkta.

Norises vieta

Telpa