Pārlekt uz galveno saturu

No 27. novembra līdz 11. janvārim Rīgas Stradiņa universitātē būs apskatāma izstāde Docētāja vaļasprieks, kas vēsta par to, cik mūsu augstskolas docētāji ir daudzpusīgas, interesantas un radošas personības.

Ekspozīcijā izstādīti 33 docētāju priekšmeti un divas kolekciju daļas – kalendārīši un mutes dobuma kopšanas piederumi, kurus darinājuši vai kolekcionējuši 16 docētāji; vairāk nekā 60 esošo un bijušo docētāju vaļasprieki atspoguļoti fotogrāfijās. 

Par hobiju jeb vaļasprieku mēdz teikt, ka tas ir smadzeņu atslābināšanas līdzeklis no darba brīvajā jeb vaļas brīdī. Vārda otrā daļa “prieks” norāda, ka šāda nodarbošanās sniedz gandarījumu, un, iespējams, pat uzlabo veselību, jo tas ir laiks, kas veltīts sev. Tas ietver radošumu un bagātina dzīvi. Hobijs arī stāsta par personības daudzpusību un entuziasmu.

RSU vēstures muzeja darbinieki aicināja atsaukties augstskolas mācībspēkus un dalīties ar savu talantu “augļiem”, lai kuplinātu izstādi Docētāja vaļasprieks ar pašu rokām darinātiem priekšmetiem un fotogrāfijām, kurās fiksēta iedvesmojoša brīvā laika pavadīšana. Pateicamies visiem, kuri atsaucās aicinājumam!

Ekspozīcijā iekļauti arī priekšmeti no RSU muzeja krājuma. 

Piektdien, 11. janvārī, plkst. 14.00 K korpusā, pie muzeja ekspozīcijas līdzās aulai, izstādes ietvaros notiks pērlīšu kroņu un matu rotu darināšanas meistarklase docentes Rudītes Kokas vadībā. Lūgums pieteikties pa e-pastu muzejsatrsu[pnkts]lv, jo vietu skaits ir ierobežots. Dalībnieki aicināti ņemt līdzi kādu matu sprādzi, ko apdarināt, un, ja ir, pērlītes, krellītes vai saplīsušas virtenes, kuras varēs izmantot rotāšanai.

Atrašanās vieta kartē

Telpa
K korpuss, I stāvs, gaitenis
Datums: -