Sociālo zinātņu fakultātes nodibināšana Latvijas Medicīnas akadēmijā / Rīgas Stradiņa universitātē 1998. gadā kļuva par nozīmīgu pavērsienu augstskolas vēsturiskajā attīstībā. Jaunums bija ne tikai sociālo zinātņu programmu ieviešana un līdz ar to augstskolai mainītais nosaukums, bet arī sociālo zinātņu studiju organizācija pēc moduļu sistēmas. Viena semestra ietvaros studentiem jāapgūst tika daži studiju kursi, ļoti daudz mācoties patstāvīgi, bet pasniedzējam dota konsultanta, eksperta loma.

Šī izstāde ieskicē studentu un docētāju attiecības. Kā intervijā minējis bijušais rektors (1992–2007) profesors Jānis Vētra, "sociālajā blokā docētāji un studenti ne tikai, līdzīgi kā medicīnā, no pirmās studiju dienas sauc viens otru par kolēģi, bet arī ietur salīdzinoši tuvu savstarpējās komunikācijas distanci, kas līdz ar priekšrocībām paredz arī zināmus riskus. Kamēr viss ir kārtībā, tas veicina sadarbības un uzticēšanās gaisotni, savukārt konfliktsituāciju risināšanu tas padara grūtāku".

Izstādi veidojis RSU muzejs sadarbībā ar Eiropas studiju fakultāti un Komunikācijas fakultāti. Īpaša pateicība par atsaucību Ilzei Speķei un Līgai Korei.

Izstāde apskatāma no 28. augusta līdz 23. novembrim.

vitrina.jpg

Norises vieta