Kognitīvās neirozinātnes eksperte un RSU Komunikācijas fakultātes lektore Agnese Ušacka aicina uz lekciju par komputācijas kognitīvo neirozinātni – nozari, kas ļauj aprakstīt un izskaidrot cilvēka prāta kognitīvās funkcijas un disfunkcijas, izmantojot datormodeļus. Lekcija notiks trešdien, 25. janvārī, plkst. 11.00 RSU centrālās ēkas 1.C telpā.

Lai izprastu to, kā kognitīvās sistēmas darbojas cilvēka prātā, viens no uzdevumiem ir sadalīt šīs sistēmas tās funkcionēšanas komponentos. To ir iespējams izdarīt, piemēram, pētot, kādi smadzeņu reģioni vai neironu tīkli aktivizējas kognitīvu procesu laikā. Taču, lai palīdzētu radīt pilnvērtīgu kognitīvu procesu izpratni, kognitīvas sistēmas var arī uzbūvēt, un tas ir iespējams, izmantojot datormodeļus.

Datormodeļi, kas ir balstīti uz īstiem neiroanatomiskiem principiem un simulē cilvēka smadzeņu fizioloģisko darbību, var ne tikai aprakstīt to, kā neironi un smadzeņu reģioni mijiedarbojas, bet arī to, kā, pateicoties šai mijiedarbībai, rodas kognitīvās funkcijas.

Rezultātā var iegūt detalizētu skaidrojumu tam, kā centrālās nervu sistēmas fizioloģija rada tādas funkcijas kā atmiņa, mācīšanās, sensorās, motoriskās sistēmas un augstākās kognitīvās funkcijas. Kā arī var palīdzēt izprast, kādi bioloģiskie traucējumi veicina kognitīvās disfunkcijas, piemēram, amnēziju vai kādu kustību traucējumu, simulējot šos bioloģiskos traucējumus datormodeļa algoritmos.

Lekcijā Agnese Ušacka prezentēs komputācijas kognitīvās neirozinātnes nozari, tās izpētes metodes un tās zinātnisko potenciālu smadzeņu pētniecībā. Viņa arī demonstrēs vairāku datormodeļu arhitektūru, to darbības principus un to, uz kādiem zinātnieku jautājumiem ir atbildēts, izmantojot šos modeļus un līdz ar to veicinot labāku izpratni par cilvēka atmiņas procesiem un motoriskās sistēmas funkcionēšanu.

Ja rodas jautājumi par lekcijas norisi, jautājiet e-pastā: agnusacatrsu[pnkts]lv (agnusac[at]rsu[dot]lv)!

Norises vieta

Telpa
1.C telpā

Tā kā Rīgas Stradiņa universitāte ir publiska iestāde, pasākuma laikā jūs varat tikt fotografēts un/ vai filmēts. Fotogrāfijas un video var tikt publicēts universitātes mājaslapā, sociālajos medijos u. tml. Vairāk par savām tiesībām un iespēju iebilst pret šādu datu apstrādi varat uzzināt RSU Privātuma politikā. Ja iebilstat pret personas datu apstrādi, lūdzam par to informēt, rakstot uz rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

As Rīga Stradiņš University (RSU) is a public institution you could be photographed and/or filmed during the event. Your personal data might be used to further the interests of RSU, e.g. for marketing or communication activities (incl. social media coverage). Read more about your rights see the RSU Privacy Policy. Should you have any objections to your personal data being processed please inform us via e-mail at rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

Datums: