Pārlekt uz galveno saturu

Noslēdzot savu pirmo darbības sezonu, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) biznesa inkubators B-Space 18. jūnijā tiešsaistē rīkos Demo dienu. Tajā sešas starpdisciplināras komandas prezentēs rezultātu vairāku mēnešu intensīvam darbam, kura laikā attīstītas idejas, izstrādāti prototipi un minimālais dzīvotspējīgais produkts jeb MVP (minimum viable product), kas jau nododams klientu vērtējumam. Demo dienā paredzēta arī vieslekcija – mākslīgā intelekta pētnieka un SIA Asya vadītāja Ēvalda Urtāna iedvesmas stāsts.

"Jūnijs ir izlaidumu laiks, un savā ziņā arī RSU biznesa inkubatora B-Space Demo diena ir izlaidums – pēc intensīva zināšanu un pieredzes uzkrāšanas posma dzīvē dosies sešas jaunas komandas, kuru izstrādātās idejas, cerams, veiksmīgi ieraudzīs dienasgaismu, katra savā veidā inovatīvi uzlabojot mūsu ikdienu," norāda B-Space mentors Kristaps Zaļais.

Viņš uzsver, ka virtuālais pasākums būs saistošs gan tiem, kuri vēl tikai sapņo par savu biznesa ideju, gan tiem, kuri to jau attīsta, kā arī investoriem, kuri meklē jaunus izaugsmes apvāršņus.

Daļa no komandām pie savām idejām strādājušas kopš pērnā gada novembra, kad svaigi atklātajā RSU biznesa inkubatorā sāka darboties pirmsinkubācijas programma PINK. Februārī tā plūdeni pārgāja inkubācijas programmā INK, kuras laikā biznesa idejas testētas, attīstītas un ieņēmušas taustāmas aprises. Šajā laika posmā mentori palīdzējuši izpētīt noskatīto tirgu, veidot produkta vai pakalpojuma prototipu un to pārbaudīt, iesaistot galalietotāju. Komandām bija pieejami visi B-Space resursi, piemēram, kopstrādes telpas Pārdaugavā, Vīlipa ielā 12, MakerSpace aprīkojums produkta prototipēšanai, kā arī mentoru atbalsts.

Demo dienā komandas izstrādātās idejas prezentēs žūrijai, kuru veido RSU, Rīgas domes, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un biznesa vides, piemēram, LMT, pārstāvji. Kamēr žūrija izvērtēs idejas, izvēloties inkubācijas programmas uzvarētāju, ar pasākuma dalībniekiem iedvesmas stāstā dalīsies mākslīgā intelekta pētnieks un SIA Asya vadītājs Ēvalds Urtāns. Asya darbojas ar dažādu mākslīgajā intelektā balstītu risinājumu ieviešanu, sākot no emociju atpazīšanas, kas palīdz uzlabot pārdošanas rezultātus, un beidzot ar ražošanas optimizāciju, automātiski novēršot defektus. Viens no Asya produktiem ir arī mobilā lietotne, kas palīdz pāriem uzlabot attiecības, ar mākslīgā intelekta starpniecību veicinot apzinātību un savstarpējās saskarsmes prasmes.

Programma
10.00Atklāšana un ievadvārdi
B-Space mentors Kristaps Zaļais
10.15Inkubācijas programmas komandu prezentācijas
12.00SIA Asya līdzdibinātāja Ēvalda Urtāna* publiskā lekcija par klientu piesaisti
Žūrijas apspriešanās
12.30Apbalvošana un noslēgums

* Ēvalds Urtāns, dr. kand., mākslīgā intelekta pētnieks, SIA Asya līdzdibinātājs. SIA Asya nodarbojas ar mākslīgā intelekta modeļiem, kuri pazīst cilvēka emocijas no biometriskajiem marķieriem. Viens no produktiem ir mobilā lietotne Closer to you, kura palīdz precētiem pāriem uzlabot attiecības.

Pasākuma tiešraidi būs iespējams vērot arī B-Space Facebook vietnē.
Telpa
tiešsaistē
Datums:

Kontaktinformācija